Çözüm Süreci için 'sürpriz' arabulucu

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri, Çözüm Süreci'nin yeniden başlaması için arabuluculuk girişimlerinde bulunuyor

Çözüm Süreci için 'sürpriz' arabulucu
26 Haziran 2016 Pazar 20:26

PKK'nın çukur ve barikat eylemleri nedeniyle sona eren Çözüm Süreci'nin yeniden başlaması için sürpriz bir isim arabulucu olmak istiyor. Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadağî, Çözüm Süreci'nin yeniden başlaması için arabuluculuk yapmak istediklerini, bunun için bazı girişimlerde bulunduklarını açıkladı. 

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin El-Karadaği taraıfndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de yaşanan şiddetin durması ve daha fazla kanın dökülmemesi için tarafların diyalog masasına dönmesi gerektiği belirtildi.
 
Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri, kendisine düşen sorumluluk çerçevesinde başlattıkları girişimin olumlu sonuçlanmasını ümit ettiğini belirterek, “Bu iş kolay değil, fedakârlık gerektirir. İki taraf da uygun bir zemin hazırlamalı” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Avsaristanli - 2 yıl önce
Galiba bu orgut akp nin yan kurulusu , cozum sureci demek teroriste taviz demektir , gorduk bu sureci , akp cesaret edemiyor ama bunlar onlar adina aciklama yapiyorlar
Avatar
Vatansever - 2 yıl önce
Çözüm yok ya olum ya istiklal