Coşkun: İstiklal Marşı, bizim en önemli sigortamızdır

Yeniçeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, İstiklal Marşı’nın bir kurtuluş mücadelesinin timsali olduğunu belirterek, “İstiklal Marşı, bizim en önemli sigortamızdır.

Coşkun: İstiklal Marşı, bizim en önemli sigortamızdır
13 Mart 2014 Perşembe 16:28

Yeniçeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, İstiklal Marşı’nın bir kurtuluş mücadelesinin timsali olduğunu belirterek, “İstiklal Marşı, bizim en önemli sigortamızdır.”dedi.


Coşkun, İstiklal Marşı’nın kabulünün 93.yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un bir milletin birliği, beraberliği ve vahdeti ile ilgili dile getirdiği sözlerin çok önemli olduğunu söyledi. Coşkun, “Bir milletin kalbinde ve ruhunda var olan vatan aşkının, var olma mücadelesinin temsili. Korkma Sönmez Bu Şafaklarda Yüzen Alsancak diye başlayan, Hakkıdır, Hakka Tapan, Milletimin İstiklal’ dizeleriyle biten bu muhteşem eseri, koca bir tarih, şeref, haysiyet ve dünyaya mal olmuş bir istiklal mücadelesi ancak bu şekilde getirilebilir.Bunu da ancak bu milletin bağrından çıkan kendi evladı Mehmet Akif Ersoy anlatabilirdi. Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmayı nasip etmesin duasına bu gün bir kez daha amin diyoruz.Akif'i yeniden anlamaya ihtiyacımız var. İstiklal Marşı, bizim birliğimizin, beraberliğimizin, millet olma bilincimizin, ümmet olma bilincimizin en önemli çimentosudur. İstiklal Marşı, bizim en önemli sigortamızdır.
İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümünde İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy ve vatan için hizmet etmiş tüm kahramanları saygı ve rahmetle anıyoruz.”diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×