Coşkun: 18 Mart Çanakkale Zaferi tarihin akışını değiştirmiştir

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin, Türk milletinin, özgürlük ve bağımsızlık için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgelediğini belirterek tarihin akışını değiş.

Coşkun: 18 Mart Çanakkale Zaferi tarihin akışını değiştirmiştir
17 Mart 2014 Pazartesi 16:53

Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin, Türk milletinin, özgürlük ve bağımsızlık için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgelediğini belirterek tarihin akışını değiştirdiğini söyledi.
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada Çanakkale Zaferi'nin, Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren ve 250 bin şehidin kanıyla yazılan Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunu belirtti.
Coşkun, “Büyük zaferin yıl dönümünde millet olarak yokluk ve imkansızlıklar içerisinde tüm dünyaya karşı cansiper verilen mücadelede kalplerde ve ruhlarda bir kez daha aynı şuurla hissedildi. Millet olarak tarih boyunca, vatanını, hürriyetini ve istiklalini korumak için emsalsiz cesaret ve fedakarlıklar göstermiş ve tarihini şanlı zaferlerle doldurmuştur. 18 Mart 1915'te elde edilen Çanakkale Deniz Zaferi de bu eşsiz fedakarlık ve cesaretin billurlaşmış abidelerinden biridir. Canlarını feda ederek ‘Çanakkale geçilmez' dedirten, kahraman gazilerimiz ve aziz şehitlerimiz milletimizin vatan, bayrak, istiklal ve hürriyetleri uğruna neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermişlerdir." dedi.
Çanakkale’de kazanılan bu zafer Türk milletinin birlik, beraberliğinin ve kardeşliğinin en güzel örneği ve bunun asla bozulamayacağının en açık delili olduğunu vurgulayan Coşkun, "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum." diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×