Çorum ANAFEN’in başırı geleneği TEOG'da da bozulmadı

Liseye girişte 2013-2014 eğitim öğretim döneminde ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav (TEOG) sonuçları açıklandı.

Çorum ANAFEN’in başırı geleneği TEOG'da da bozulmadı
21 Ocak 2014 Salı 14:38

Liseye girişte 2013-2014 eğitim öğretim döneminde ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınav (TEOG) sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre, Çorum ANAFEN Dershanesi ilde başarı geleneğini devam ettirdi. Dershane öğrencilerinden Alperen Özok, bütün sorulara doğru cevap vererek şampiyonlar arasında yerini aldı.

ANAFEN Dershanesi Müdürü Hüseyin Çetin, TEOG sınavlarına giren ve soruların tümünü doğru cevaplayan Alperen Özok'un Çorum ve Türkiye'de şampiyonlar arasında yerini aldığını ifade etti. Yine Sena Nur Kekeç, 120 sorudan 1 yanlışla il genelinde derece elde ederken, 2 yanlışı olan öğrencileri Canset Yıldız, Zeynep Serra Aykul, Elifnur Çöpten isimli öğrenciler de gelecek sınavlar için büyük ümit verdi.

Dershanelerinin, Çorum için Türkiye ile yarışmaya devam ettiğini söyleyen Dershanesi Müdürü Hüseyin Çetin, dershanenin, her zamanki yeri olan zirveyi koruduğunu söyledi. Çetin, şöyle dedi: "ANAFEN Dershanesi, bireysel başarıda olduğu gibi kitlesel başarıda da Çorum'da en önde olmanın haklı gururunu yaşıyor. 6 dersten yapılan merkezi yazılı sınavlardan alınan puanlar, hem karne notu olarak değerlendirilecek hem de liselere girişte esas alınacak. Yerleştirme puanı hesaplanırken öğrencinin 6, 7 ve 8. sınıf yıl sonu başarı puanının aritmetik ortalamasının yüzde 30'u, 8. sınıf merkezi sınav puanının ise 70'i alınır. Ve öğrencinin yerleştirme puanı ortaya çıkar.

Bu sınavlar liselere yerleştirme puanında etkili olan yıl sonu başarı puanını etkileyecek. Öğrenciler yerleştirme puanında sadece bu sınavların etkili olduğunu düşünmemeli, aynı enerji ve hazırlıkla tüm yazılılarını dikkate almalı. Dolayısıyla ikinci dönemin başlamasıyla öğrencilerimizin derslerine günü gününe çalışmalarına planlı bir şekilde devam etmeleri gerekmektedir. Çünkü 28-29 Nisan tarihlerinde yapılacak olan 2. Oturum YHS (TEOG) sınavı da liselere yerleştirme puanı da etkili olacaktır.''

Başarının yolu düzenli ve planlı şekilde çalışmaktan geçtiğine dikkat çeken Çetin, bu yüzden öğrencilerin çalışmalarını aksatmamaları gerektiği uyarısında bulundu. Çetin, ''2. sınavın, öğrencinin kazanacağı okullar anlamında büyük bir etkisi vardır. Ailelere yine burada büyük görev düşüyor. Öğrencilerin girdikleri bu sınavların sonuçları ne olursa olsun çocuklarını desteklemeli ve devam eden sınavlara karşı onları olumlu yönde motive etmeliler.'' şeklinde konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×