Çorlu Belediyesi Şehir Stadı Futbol Turnuvasına ev sahipliği yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Grassroots Çocuk Futbolu Günü münasebetiyle düzenlediği turnuva ve etkinlikler Çorlu Belediyesi Şehir Stadı'nda gerçekleştirildi.     UEFA ve üye ülke federasyonları tarafından her yıl...

Çorlu Belediyesi Şehir Stadı Futbol Turnuvasına ev sahipliği yaptı
26 Mayıs 2014 Pazartesi 15:08

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Grassroots Çocuk Futbolu Günü münasebetiyle düzenlediği turnuva ve etkinlikler Çorlu Belediyesi Şehir Stadı'nda gerçekleştirildi.

     UEFA ve üye ülke federasyonları tarafından her yıl düzenli olarak kutlanan “Grassroots Çocuk Futbolu Günü” münasebetiyle Çorlu Belediyesi Şehir Stadı'nda mini futbol müsabakaları, futbol beceri parkurları düzenlendi, eğitsel oyunlar oynandı. Çorlu, Bağcılar, Tekirdağ, Bayrampaşa, Edirne ve Kırklareli'den gelen sporcuların ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler renkli ve coşkulu anlara sahne oldu.

Turnuvanın açılış töreninde bir konuşma yapan Çorlu Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci, “Yapmış olduğumuz tesislerimizde bugüne kadar Türkiye çapında pek çok şampiyonaya ev sahipliği yaptık. Bundan dolayı son derece mutluyuz ve gururluyuz. Milli takımlar antrenörümüz burada bu genç kardeşlerimizle Trakya seçmelerini düzenleme şerefini Çorlumuza bahşettiler. Bugün burada terlerini akıtacak olan sporculara, onların yetişmelerinde büyük emeği olan ailelerine ve antrenör arkadaşlarıma sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Çorlumuza ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Çorlu'da düzenlenen turnuva hakkında bilgiler veren Türkiye Futbol Federasyonu Trakya Bölge Antrenörü Kamil Doygun, “Türkiye Futbol Federasyonu'nun tabana yayma projesi ile ilgili “Grassroots” ismi altında UEFA'nın bir projesidir. Dolayısıyla küçük yaş gruplarına kadar inip tüm Türkiye'deki Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullar taranıyor, buradan “Yıldız Futbolcu Eğitim Merkezleri” adı altında bütün Trakya'da ve İstanbul'da, Türkiye'nin her yerinde aynı çalışma yapılıyor. Bu çocuklar altı aylık seçim ve eğitim çalışmasından sonra bugün burada düzenlenen bu turnuvada bir araya geldiler. Bu turnuvada Türkiye Futbol Federasyonu'nu temsilen bizler gelip en yeteneklilerini bularak köy şenlikleri ismi altında en yeteneklilerini bir araya getiriyoruz. İleriki yıllarda bu çocuklar Milli Takımların altyapısında görev alacaklardır.” dedi.

CİHAN

Çorlu Belediyesi Şehir Stadı Futbol Turnuvasına ev sahipliği yaptı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×