ÇOMÜ 4,2 ton mavi kapak topladı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)'nin düzenlediği mavi kapak kampanyası üçüncü yılına girdi.

ÇOMÜ 4,2 ton mavi kapak topladı
23 Ocak 2014 Perşembe 14:48

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)'nin düzenlediği mavi kapak kampanyası üçüncü yılına girdi. Bugüne kadar 4,2 ton kapak toplandı, bununla 20 adet tekerli sandalye alındı.

ÇOMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, pek çok kurum ve kuruluşun bu tür kampanyaları sona erdirdiği bir ortamda devam ettiklerini belirterek, bundan sonra da mavi kapak toplayacaklarını söyledi. Hisar, "Şu ana kadar 4 tondan fazla mavi kapak toplandı. Vatandaşlarımız ve ÇOMÜ ailesinin topladığı mavi kapaklar, şimdiye kadar 20 tekerlekli sandalyeye dönüştü. Çok sayıda engelli vatandaşımız bu hizmetten istifade etti. Kampanyamız bu yıl da devam ediyor. Bu nedenle tüm Çanakkalelilerden, kampanyamıza olan desteklerini sürdürmelerini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Kampanyanın pek çok faydası bulunduğunu belirten Rektör Yardımcısı Aras, "Kampanya öncelikle engelli vatandaşlarımıza doğrudan yardımda bulunuyor. Ayrıca engellilik konusunda toplumu harekete geçiriyor ve bilincin canlı kalmasını sağlıyor. Bunlara ek olarak plastik kapaklar toplanarak, hem çevre duyarlılığı arttırılıyor hem de çevre temizliğine katkıda bulunuluyor. Bizim kampanyamız sayesinde örneğin 4,5 ton plastik kapak, geri dönüştürülerek çevreden çekilmiş oldu. Son olarak yardım kampanyasıyla toplumsal dayanışma ve hayırseverlik şuuru güçlendirilmiş oluyor." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×