Çok sayıda şehirde Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu

AK Parti Erzurum, Ağrı, Ardahan ve Iğdır il kadın kolları üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu .

Çok sayıda şehirde Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
10 Şubat 2016 Çarşamba 15:24

AK Parti Antalya, Konya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Muğla, Karaman, Erzurum, Ağrı, Ardahan ve Iğdır il teşkilatları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 35. Olağan Kurultayı ile partisinin TBMM Grup Toplantılarında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a yönelik ifadelerinde hakaret suçu işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. 

AK Parti Erzurum Kadın Kolları üyeleri, Erzurum Adliyesinde bir araya gelerek CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun partisinin 35. kurultayı ile grup toplantılarında yaptığı konuşmalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla suç duyurusu dilekçesi verdi. 

Kadın Kolları Başkanı Hilal Demir, dilekçelerin savcılığa verilmesinin ardından adliye önünde yaptığı basın açıklamasında, yüzde 52 oy oranıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı'na yapılan hakaretle ona oy verenlerin de rencide edildiğini ifade etti.

Kılıçdaroğlu'nun Türk Ceza Kanunun 299. Maddesinde hükmü bulunan "Cumhurbaşkanına hakaret" suçunu işlediğini savunan Demir, "Kılıçdaroğlu'nu bir dünya lideri olan AK Parti Kurucu Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kutsal değerlerine saygılı olmaya davet ediyoruz" dedi.

Ardahan

AK Parti Ardahan il kadın kolları üyeleri de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunarak, basın açıklaması yaptı.

Ardahan Adliyesi önünde düzenlenen basın açıklamasını okuyan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Kargı, seçimde yüzde 52 oy oranıyla milyonların desteğini alan Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı'na yapılan hakaretin kabul edilemeyeceğini belirtti.

Kargı, Kılıçdaroğlu'nun başta Suriye politikası olmak üzere, dış politikada da milli çıkarlar lehine değil, aleyhine siyaset yaptığını, bundan geri adım atmasını istediklerini sözlerine ekledi.

Ağrı 

AK Parti Ağrı İl Kadın Kolları Başkanı Edibe İnan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sözleriyle sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan'a değil, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı seçen milyonlarca vatandaşında hakaret ettiğini ifade etti.

İnan, "Kılıçdaroğlu'nun kullandığı üslubun erdemli bir siyasetçiye ve siyasete yakışmadığı aşikardır. Erdemli siyasetçi, kendi milletini katledenlere arka çıkmayıp adaletten ve vicdandan yana olandır. Erdemli siyasetçi, PKK terör örgütünün öldürdüğü binlerce canı, yakıp yıktığı şehirleri ve şehit ettiği askerleri görmezden gelerek PKK'lıları özgürlük savaşçısı olarak belirten bildirgeye imza atmaz ve milli değerleri ayaklar altına alarak ülkesini yurt dışına şikayet etmez" diye konuştu.

Iğdır

AK Parti Iğdır İl Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güneş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapılan hakaretin kabul edilemeyeceğini belirterek, Kılıçdaroğlu'nun eyleminden dolayı cezalandırılmasını talep ettiklerini kaydetti.

Antalya

AK Parti Antalya Kadın Kolları İl Başkanı Esra Özkoç ve kadın üyeler, Antalya Adliyesi'ne gelerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeleri nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu dilekçesini verdi.

Özkoç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, partisinin 35. Olağan Kurultayı'nda ve TBMM Grup Toplantısı'nda,  "son derece talihsiz" açıklamalarda bulunduğunu belirtti. 

Vatandaşların yüzde 52'lik oyuyla Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaretle ona oy verenlerin rencide edildiğini vurgulayan Özkoç, "Onun şahsında yüce devletimiz, aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devlet geleneğimiz ağır hakaretlere maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve vatandaşlarını yani cumhuru en üst noktada temsil eden yüce değerimize saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla Kılıçdaroğlu, CHP'nin kuruluş değerleri olan altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır" diye konuştu.

Özkoç, Kılıçdaroğlu'nun kongre ve grup toplantısında yetersizliğini örtbas etmek için "hakareti" seçtiğini savunarak, kendisine bu yöntemden vazgeçmesini ve milletin karşısına temiz bir dil ile çıkmasını önerdiklerini ifade etti.

Konya

AK Parti Konya Kadın Kolları üyeleri ile çok sayıda vatandaş, Konya Adliye Sarayı'na gelerek Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ardından grup adına açıklama yapan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfiye Poçanoğlu, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarında, Türkiye siyasetinin geleceği açısından, talihsiz beyanlarda bulunduğunu belirtti.

Türkiye ve Türk milletine yapılan bu hakaretin, kabul edilemez olduğunu vurgulayan Poçanoğlu, şöyle devam etti: 

"Bu üslubuyla Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluş değerleri olan altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır. Hakaret ederken kullandığı 'namus ve şeref' kavramlarının halkımız için ne kadar hassas değerler olduğunu, bu ülkede siyaset yapan her sorumlu insan bilir. Ancak sayın Kılıçdaroğlu kendi koltuğunu garanti altına almak için türlü senaryolarla hazırlandığı kongresinde ve ardından grup toplantısında, yetersizliğini örtbas etmek için kendine çirkin bir yol olan hakareti seçmiştir. Kendisine bu yöntemden vazgeçmesini ve milletimizin karşısına temiz bir dil ile çıkmasını öneriyoruz." 

Muğla

AK Parti Muğla Kadın Kolları Muğla İl Başkanı Armağan Erol ve üyeler, Muğla Adliyesi'ne gelerek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadeleri nedeniyle suç duyurusu dilekçesi verdi. 

Erol, suç duyurusu öncesi AK Parti İl Başkanlığı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaretle ona oy verenlerin de rencide edildiğini ifade etti.

Armağan Erol, Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yaptığı hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm kutsal değerlere saygılı olmaya davet etti. 

Afyonkarahisar

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, beraberindekilerle Adiliye Sarayı çıkışında yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında partinin yönetim kurulu ve kadın kolları üyeleri ile suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

CHP ve MHP'nin nelerle uğraştığını halkın gördüğünü belirten Yurdunuseven, AK Parti'nin ise halka hizmet etmek ve Türkiye'yi daha güçlü kılmanın gayreti içinde bulunduğu kaydetti.

AK Parti Afyonkarahisar Kadın Kolları Başkanı Ferdan Ertürk de yüzde 52'lik oy oranıyla milyonların desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaretle sadece ona oy verenlerin rencide edilmediğini, onun şahsında devlet, millet ve bin yıllık kadim devlet geleneğinin de ağır hakaretlere maruz kaldığını vurguladı.

Karaman

AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy da il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hukuksal değerlere sahip çıkmaya davet etti.

Kılıçdaroğlu'nu kınadıklarını belirten Göksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kılıçdaroğlu ülkemiz siyaseti, geleceği açısından son derece talihsiz açıklamada bulunmuştur. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve vatandaşların yani cumhuru en üst seviyede temsil eden yüce değerimize saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla Sayın Kılıçdaroğlu CHP'nin kuruluş değerlerine olan altı okun maddelerini de ayaklar altına almıştır. Sayın Kılıçdaroğlu'nu bir dünya lideri olan kurucu genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a karşı yapılan hakaretlere son vermeye ve Türkiye Cumhuriyeti'ne tüm hukuksal değerlere saygılı olmaya davet ediyoruz."

Isparta

AK Parti Isparta Kadın Kolları üyesi bir grup, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hakkında suç duyurusunda bulundu.

Isparta AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Saraç, Isparta Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun 35. Olağan Genel Kurultayı ve TBMM'deki grup toplantısında erdemli siyaset ve Türkiye'nin geleceği için, "son derece talihsiz konuşmalar yaptığını" belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "çirkin" nitelemelerde bulunduğunu ifade eden Saraç, "Bizler duyarlı vatandaşlar olarak buna tepki gösteriyoruz ve kendisini kınıyoruz. Kılıçdaroğlu'nu sorumlu ve erdemli bir siyasetçi gibi davranarak üslubunu değiştirmeye davet ediyoruz" dedi.

Saraç, Kılıçdaroğlu'nun söz konusu söylemleriyle, "Cumhurbaşkanına hakaret” suçu işlediğini vurgulayarak, bu sebeple Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunma haklarını kullandıklarını bildirdi.

Burdur

AK Parti Burdur Kadın Kolları Başkanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Burdur Adliye Sarayı önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan AK Parti Burdur Kadın Kolları Başkanı Serpil Ekinci, Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakarette bulunduğu için suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun kurultay ve ardından düzenlediği grup toplantısında ülke siyaseti açısından son derece talihsiz açıklamalar yaptığını anlatan Ekinci, şöyle konuştu:

"Yüzde 52'lik oy oranıyla milyonların desteğiyle, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanına yapılan hakaret ile sadece ona oy verenler rencide edilmemiştir. Onun şahsında, yüce devletimiz, aziz milletimiz ve bin yıllık kadim devlet geleneğimiz ağır hakaretlere maruz kalmıştır. Türkiye Cumhuriyeti'ni ve vatandaşlarını yani cumhuru en üst noktada temsil eden yüce değerimize saldırı asla kabul edilemez. Bu üslubuyla sayın Kılıçdaroğlu, CHP'nin kuruluş değerleri olan altı okun maddelerini de ayaklar altın almıştır."

Açıklamaların ardından, Ekinci ve kadın kolları üyeleri, Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×