Çocukların ilk karne heyecanı

Sivas’ta öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Reşit Akif Paşa İlkokulu öğrencileri karnelerini öğretmenlerinin elinden aldı.

Çocukların ilk karne heyecanı
24 Ocak 2014 Cuma 17:58

Sivas’ta öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Reşit Akif Paşa İlkokulu öğrencileri karnelerini öğretmenlerinin elinden aldı.Öğretmenler, ailelerin, karneleri nedeniyle çocuklara baskı yapmamasını istedi.

İlkokul birinci sınıfta okuyan öğrenciler ilk karne heyecanını yaşadı. Heyecanlı oldukları gözlenen minikler, öğretmenlerinin ellerini öperek, başarılı geçen bir yarıyılın ardından karne almanın sevincini yaşadı. Öğrenciler karne aldıkları için çok mutlu olduklarını belirtirken, tatilde arkadaşlarıyla oynayarak eğleneceklerini ve dinleneceklerini ifade ettiler. Öğretmenler ise ailelere karneleri nedeniyle çocuklara baskı yapılmamasını istedi.

Sınıf öğretmeni Zeki Çoban, çocukların ilk karnelerini aldığını ve onlar kadar en az kendilerinin de heyecanlı olduklarını belirterek, “İnşallah onları daha iyi yerlerde göreceğiz. Okuma yazmayı da öğrenciler. Tatilde bolca dinlenecekler, eğlenecekler ve 2. döneme dinlenmiş olarak gelecekler.” dedi. Ailelere, çocuklara karne konusunda baskı yapmamalarını isteyen Çoban, “Burada ailelere tavsiyemiz, çocuklara karnelerinden dolayı aşırı bir şekilde yargılamasınlar. Çünkü onlar isterlerse her şeyi başaracaklar. Yeter ki onlara güvenelim, destek olalım.” şeklinde konuştu. Karnelerini alan öğrenciler herkese iyi tatiller demeyi de ihmal etmedi.

Bu arada, Vali Lütfü Fikret Tuncel İlköğretim Okulu’nda düzenlenen programda Vali Yardımcısı Ömer Kalaylı öğrencilere karne dağıttı. Anaokulu ve ilkokul 2. sınıflarda karne dağıtan Vali Yardımcısı Kalaylı, öğrencilere karne tatilinde dinlenmelerini, kitap okumalarını ve derslerine göz gezdirmelerini istedi. Kalaylı, karne nedeniyle velilerden çocuklarına aşırı tepki göstermemeleri tavsiyesinde bulunarak, zayıf dersi olanların 2. yarıyılda düzeltme imkânı bulunduğunu unutmamaları gerektiğini vurguladı. Törene, Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar ve milli eğitim şube müdürleri ile öğretmenler katıldı.
CİHAN

Çocukların ilk karne heyecanı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×