'Çocukları, karnelerindeki derecelerine göre eleştirmeyin'

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, 2013-2014 eğitim öğretim yılı birinci yarıyıl tatiline girileceği cuma günü öncesinde velileri uyardı.

'Çocukları, karnelerindeki derecelerine göre eleştirmeyin'
21 Ocak 2014 Salı 13:52

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, 2013-2014 eğitim öğretim yılı birinci yarıyıl tatiline girileceği cuma günü öncesinde velileri uyardı. Çocukların, karnelerindeki düşük notlardan dolayı başkaları ile kıyaslanmamasını tavsiye eden Katiboğlu, "Kırık notlarla dolu bir karne, öğrencinin hayatının sonu değildir." dedi.

Katiboğlu, Bafra'da 15 lise, 40 ilk/ortaokulda 30 bin öğrencinin eğitim aldığını dile getirerek, cuma günü 2013-2014 yılı birinci yarıyıl karne tatiline girileceğini kaydetti. "Öğrencilerimizin aldıkları karnelerde iyiler de olacak, kırık notlar da olacaktır. Ben buradan tüm anne, baba, velilere seslenmek istiyorum. Başarısızlık meselesi istenmeyen bir olaydır. Ancak hatayı hatayla telafi etmek mümkün değildir. Bu nedenle çocuğunuzu üzmek ve bir başına bırakmak yerine onu kazanmak için neler yapabileceğinizi düşünmeniz gerekir." diye konuştu.

Katiboğlu, kırık notlarla dolu bir karnenin öğrencinin hayatının sonu olmadığına işaret etti. Katiboğlu, şöyle dedi: "Çocuklarımızın karnedeki notları, akranları ve kardeşleri ile karşılaştırılmamalı, her bireyin ayrı bir dünya olduğu unutulmamalıdır. Zayıf performans gösteren çocuklarımız eleştirilmemelidir. Eleştirel yaklaşımlar, çocuğun üzerinde ters etkiye yol açarak bir baskı oluşturur. Bu yüzden çocuğumuzun neden böyle bir karne getirdiğini araştırmak, sebeplerini bulmak ve sebepleri giderme yollarını aramak gerekir.’’
CİHAN

'Çocukları, karnelerindeki derecelerine göre eleştirmeyin'


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×