Çocuk Kanser Derneği, çocuklar için destek bekliyor

Adana Çocuk Kanser Derneği Başkanı Celal Çelebi ve dernek yöneticileri Sema Soykan ve Zafer Eraslan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

Çocuk Kanser Derneği, çocuklar için destek bekliyor
12 Ocak 2014 Pazar 17:23

Adana Çocuk Kanser Derneği Başkanı Celal Çelebi ve dernek yöneticileri Sema Soykan ve Zafer Eraslan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

    Çelebi, ziyaretti konuşmasında, bölgede 10 milyonluk bir nüfusa hitap etiklerini belirterek Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Kemik Nakli Ünitesi, Acıbadem Kemik İliği Nakli Bölümü, bu hastanelerin çocuk onkoloji servisleriyle, Adana Numune Hastanesi’nin çocuk onkoloji servislerinde tedavi gören çocuk hastaların ve ailelerinin ihtiyaçlarıyla ilgilendiklerini ifade etti. Çelebi, kemik iliği transplasyonu laboratuvarında gerekli bazı cihazlar için desteğe ihtiyaçları olduğunu anlatarak çocukların tedavi sürecinde derslerinden uzak kalmalarının önüne geçmek için öğretmene ihtiyaçlarını olduğunu bildirdi.

    Başkan Zihni Aldırmaz da, hasta çocukların tedavisinde, moral gücün ve ailelerin eğitimin çok önemli olduğunu kaydederek şöyle konuştu: “Hasta çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmaması ve ailelerin eğitimi için üzerimize düşen neyse yaparız. Yer sorunu yok, onu mutlaka hallederiz. Bizim gençlik merkezimiz var. Oradan öğretmen desteği de sağlarız. Bunun dışında Houston şehriyle Adana Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği anlaşması var. Houston tıp konusunda dünyanın en gelişmiş şehirlerinden biri. Hasta çocuk ailesiyle tatil yaparken tedavisini gerçekleştirebiliyorlar. Direkt hasta hücreye müdahale ediyorlar. Hem tedavide yüzde 99 başarı sağlıyorlar hem de kemoterapinin yarattığı sıkıntıları en aza indirgiyorlar. Onların bilgi birikiminden faydalanılması için gereken iletişimi sağlayabiliriz. Çocuklarda görülen kanser türlerinden toplumu haberdar etmek için ve hastalığın erken teşhisiyle, ayrıca derneğinizin faaliyetleriyle ilgili broşürlerinizin halka ulaştırılmasında da destek verebiliriz. Yardımseverleri derneğinize destek konusunda harekete geçirmede katkı koyabiliriz.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×