Çobanlar ön elemeden geçti

Türkiye’de sadece Aksaray’da yapılan ve bu yıl ikincisi düzlenecek olan "Sürü Yöneticileri (Çobanlar) Yarışıyor" isimli yarışmanın finalistlerini belirlemek için ön eleme sınavı yapıldı.

Çobanlar ön elemeden geçti
24 Ocak 2014 Cuma 19:08

Türkiye’de sadece Aksaray’da yapılan ve bu yıl ikincisi düzlenecek olan "Sürü Yöneticileri (Çobanlar) Yarışıyor" isimli yarışmanın finalistlerini belirlemek için ön eleme sınavı yapıldı. Geçen yıl "Çobanlar Yarışıyor" adıyla yapılan yarışmanın bu yılki ismi “Sürü Yöneticileri (Çobanlar) Yarışıyor” olarak değiştirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından ortaklaşa organize edilen sınavda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Yusuf Çiçek, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hamit Özkök’te hazır bulundu.

Aksaray Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yapılan sınavda yaklaşık 55 sürü yöneticisi finale kalabilmek için yarıştı. Yarışmacılara çoktan seçmeli 30 sorunun sorulduğu sınavda, soruları cevaplamaları için 40 dakika süre verildi. Yapılan sınavda en yüksek puanı alan ilk 8 kişi 27 Şubat 2014 tarihinde yapılması planlanan yarışmanın finaline katılmaya hak kazanacak.
CİHAN

Çobanlar ön elemeden geçti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×