Cizre’de Suriye'deki katliam protesto edildi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Eğitim Bir Sen, Memur-Sen, Sağlık Sen, Genç Memur-Sen ve Diyanet-Sen sendikaları Suriye’de yaşanan ve son zamanlarda artan katliamı protesto edip basın açıklaması düzenledi.

Cizre’de Suriye'deki katliam protesto edildi
24 Ocak 2014 Cuma 17:33

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Eğitim Bir Sen, Memur-Sen, Sağlık Sen, Genç Memur-Sen ve Diyanet-Sen sendikaları Suriye’de yaşanan ve son zamanlarda artan katliamı protesto edip basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen İlçe Temsilcisi Osman Gökhan Çam, "Bu insanlık dışı davranışlara sessiz kalamayız. Yapılan işkenceleri, acılarını içimizde yaşıyoruz, yapılanları şiddetle ve nefretle lanetliyoruz." dedi.

Cizre Sanat Sokağı’nda bir araya gelen Eğitim Bir Sen, Memur-Sen, Sağlık Sen, Genç Memur-Sen ve Diyanet-Sen sendikaları bir basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamayı okuyan Genç Memur-Sen İlçe Temsilcisi Osman Gökhan Çam, "Geçtiğimiz günlerde tüm dünyaya servis edilen fotoğraflarda Suriye’deki katliamın hangi boyutta olduğu bir kez daha ispatlanmıştır. Bu fotoğraflarla birlikte çatlamış durumdaki sabır taşımız paramparça hale gelmiştir. Tüm bunların yanında dünyanın bu fotoğraflara karşı ilgisiz ve umursamaz tavrı Müslüman coğrafyasındaki kardeş katlinden ne kadar zevk aldıklarının aşikâr delilidir. Bu insan dışı davranışlara sessiz kalamayız! Yapılan işkenceleri acılarını içimizde yaşıyoruz, yapılanları şiddetle ve nefretle lanetliyoruz. Zalim Baas rejimi ve onun diktatör lideri katil Esed'in halka karşı yaptığı katliamlar bitmiyor. Devam eden bu çatışmalarda yüz binlerce insan hayatını kaybetmiş, milyonlarca insan yaralanmış ve yine milyonlarca insan mülteci durumuna düşmüştür. Bu vahşeti gerçekleştiren ve hala devam ettiren anlayışı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz." diye konuştu.

"SURİYELİLER İÇİN DUA EDELİM"

Açıklamada katliama sessiz kalınmamasının altını çizen Osman Gökhan Çam, "Basına yansıtılan fotoğraflar, Suriye'deki katliamların boyutunu gözler önüne sermektedir. Kardeşlerimizin yaşadığı işkenceyi ve bu işkence altında yapılan katliama şahit olmaktayız. Bu katliamları ne insanlık ne inançlar ne de vicdanlar kabul edemez. Eğer bizim dinimiz, kitabımız, kıblemiz bir ise ve bizler din kardeşi isek, bizim kardeşlerimizin yanı başımızda katliamlarına, işkencelerine ve bu sefaletlerine karşı nasıl seyirci kalabiliriz? Kardeşlerimizin acısına nasıl sesiz kalabiliriz? 'Mağripteki bir Müslümanın ayağına diken batarsa maşrikteki onu hissetmezse gerçek manada iman etmiş olamaz' anlayışımız nerede? Bu bir diken değil ki günde yüzlerce kardeşimiz işkence altında can veriyor. Onlar açlıkla imtihan olurken nasıl bizler yiyebiliyoruz. Elimizden ne geliyorsa yapalım, dua edelim, acılarını yüreğimizde hissedelim. Buradan bütün İslam ülkelerine sesleniyorum; bu katliamlara sessiz kalmayın, bu akan kanı durdurun, eğer bu katliamlara sessiz kalırsanız, sizlerde bu zulmün ortaklarısınız, bu katliamların ortaklarısınız ve Yüce Allah sessiz kaldığınız için bunun hesabını sizden soracaktır." şeklinde konuştu. CİHAN

Cizre’de Suriye'deki katliam protesto edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×