Cizre İstikbal Koleji, basketbol turnuvasının şampiyonu oldu

Bilimsel, kültürel ve sportif başarılarıyla adından söz ettirerek Cizre Özel İstikbal Koleji, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da basketbol turnuvasının şampiyonu oldu.

Cizre İstikbal Koleji, basketbol turnuvasının şampiyonu oldu
10 Ocak 2014 Cuma 12:43

Bilimsel, kültürel ve sportif başarılarıyla adından söz ettirerek Cizre Özel İstikbal Koleji, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da basketbol turnuvasının şampiyonu oldu.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Özel İstikbal Koleji, sportif alanlarda da başarı sağlıyor. İlçede yapılan ve çekişmeli geçen turnuvada rakiplerini muhteşem bir performans göstererek mağlup eden Cizre İstikbal Koleji basketbol takımı bir başarıya daha imza attı.

Özel İstikbal Koleji Beden Eğitimi Öğretmeni Adnan Gülsüm, "Basketbol alanında terleme yoluyla vücuttaki toksinleri attığı, kasları doğal yoldan çok uyumlu şekilde komple çalıştırdığı, akciğer kapasitesini artırdığı, denge ve refleks yeteneklerini geliştirdiği, ayrıca sosyal ilişkilerin gelişmesini ve kendine güven duygusunun artmasını sağladığı bir gerçektir. Bu bağlamda öğrencilerimize bu sporu aşıladık ve sonucunda birçok başarıya da imza attık." dedi.

Sporu hayatın her alanında hem alışkanlıkların hem de hedeflerin arasına koymak gerektiğini söyleyen Özel İstikbal Koleji Müdürü Fatih Açıkgöz, basketbol alanında okul olarak önemli başarılara imza attıklarını ifade etti. Cizre’de amaçlarının eğitim ve öğretim olduğunu vurgulayan Müdür Fatih Açıkgöz, "Okulumuz 2006-2007 Eğitim Öğretim yılında faaliyetlerine başladı. O günden bugüne kadar tek amaçla çalıştık. O da eğitim ve öğretimdir. Cizre ve bölgenin çocuklarının geleceğini parlak tutmak için eğitim ve öğretimin her alanında çalışmalarımızı hızla yürütüyoruz. Okulumuz Cizre’nin eğitim seviyesine verdiği katkının yanı sıra sporuna da önemli katkıları oldu. Hem geçen sene hem de bu sene ilçede düzenlenen basketbol turnuvasında bizim okulun basketbol takımı birinci olup şampiyonluğa oturdu. Şampiyon olan basketbol tamımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Biz eğitimin yanında sportif faaliyetlerimizi de azimle yapıyoruz. Her şey bölgenin çocukları içindir." diye konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×