'Çizgilerle I. Dünya Savaşı' konferansı

Yazar Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, 22 Mart'taki etkinlikte, I. Dünya Savaşı ile alakalı dönemin yayınlarında yer alan çizgi ve kartpostalların hangi amaçla kullanıldığı hakkında konuşacak

'Çizgilerle I. Dünya Savaşı' konferansı
18 Mart 2016 Cuma 14:48

Yazar Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, I. Dünya Savaşı ile alakalı dönemin yayınlarında yer alan çizgi ve kartpostalların hangi amaçla kullanıldığını anlatacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğünce düzenlenen "Birinci Dünya Savaşı'nın 100. Yılı Konferans Dizisi II" programının mart ayındaki konuğu, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk olacak.

Osmanlı dönemindeki gündelik hayat ve İstanbul başta olmak üzere edebiyat, kültür, basın ve yayın tarihi ile ilgili akademik çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk, 22 Mart'ta Atatürk Kitaplığında "Çizgilerle I. Dünya Savaşı" adlı tebliğini sunacak.

Prof. Dr. Çoruk, dönemin yerli ve yabancı süreli yayın ve eserlerinde yer alan çizgilerin yanı sıra kartpostalların analizi hakkında katılımcıları bilgilendirecek. Bu kapsamda konferansta, I. Dünya Savaşı'na giriş, savaşın gelişimi, cephelerdeki durumu, çizimlerin devrin gazete, dergi ve kitaplarında yergi unsuru olarak kullanılıp yayımlanması irdelenecek.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×