Cinnetin detayları ortaya çıkmaya başladı

Tire'de 4 kişinin öldüğü olayla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Cinnetin detayları ortaya çıkmaya başladı
17 Şubat 2014 Pazartesi 17:06

İZMİR'in Tire İlçesi'nde, sık sık tartıştıkları için evi terk eden eşiyle sevgililer gününde buluşup yemek yiyen Mehmet Kostak’ı cinnete götüren nedenler ortaya çıktı. Sevgililer günü yemeğinde herşey yolunda giderken tuvalet önünde kız arkadaşının sigarasını tutan eşi Perihan Kostak'a bu yüzden sinirlenen Mehmet Kostak’ın kavga ettiği çiftin yemek sonunda kavgalı ayrıldığı öğrenildi. Dün telefonla tartıştığı eşini kayınpederinin evinde öldüren Kostak’ın daha sonra kendi evine gelip iki öğlunu öldürüp, intihar ettiği ortaya çıktı. 
Dün (Pazar) Gökçen Köyü Kahrat mahallesinde yaşanan cinnetin ardından 31 yaşındaki Mehmet Kostak ile öldürdüğü 24 yaşındaki eşi Perihan Kostak, oğulları 5 yaşındaki Süleyman Kostak ve 3 yaşındaki İbrahim Kostak'a İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Ateşli silah yaralanması sonucu hayatlarını kaybettikleri belirlenen 4 kişinin cenazesi, büyükbaba Mehmet Özenç'e teslim edildi. 

SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN BARIŞ GECESİ DÜZENLEMİŞ

Bu arada Adli Tıp Kurumu önünde aile yakınlarının anlattıkları da, cinnete götüren ayrıntıları ortaya çıkardı. İlkokul sıralarından itibaren Mehmet Kostak'ın büyük bir aşkla sevdiği ancak ailelerinin onay vermemesi üzerine başkasıyla evlenen Perihan Kostak'ı, 6 yıl önce Altındağ semtinde oturduğu sırada evliyken kaçırdığı öğrenildi. Bu olayın ardından ise Perihan Kostak, bir çocuğunun babası olan eşinden ayrılarak Mehmet Kostak ile evlendi. 
Yakınlarının ifadesine göre, birbirlerini çok sevmelerine rağmen çiftin sık sık kıskançlık krizlerine girerek tartıştıkları, bunun sonrasında ise, Perihan Kostak'ın evi terk ederek babasının evine gittiği öğrenildi. Geçen hafta yine çiftin kendi aralarındaki kimseye anlatmadıkları bir sorun yüzünden bir kez daha tartıştıkları, Perihan Kostak'ın da baba evine gittiği ifade edildi. 13 Şubat gecesi de, Mehmet Kostak, sevgililer günü için eşiyle barışmak amacıyla eğlence düzenledi. İlçedeki eğlence mekanına götürüp gecenin ilerleyen saatlerine kadar barışmalarını kutladı. Kutlama sırasında tuvalete giden eşi Perihan Kostak'ın, yanına giden Mehmet Kostak, burada elinde sigara olduğunu görünce bir kez daha sinirlendi. Arkadaşının sigarasını emanet olarak tuttuğunu söylemesine rağmen eşine inanmayan Mehmet Kostak, bu yüzden gecenin sonuna kadar Perihan Kostak'a kızdı, zaman zaman da tartaklamak istedi. Eşiyle barışma gecesinde bir kez daha yaşanan tartışma sonrasında Perihan Kostak da, kendi evi yerine babasının evine gitti. 

BABANIN TELKİNİ DE SAKİNLEŞTİRMEDİ

Evde telefonda da yaşanan tartışma sırasında damadını “Gazinoya eğlenmeye gidip alkol aldınız. Sigaraya niye kızıyorsun. Neyse kızım bir iki gün bende kalsın sonra gelip alırsın” sözlerine rağmen ikna olmayan Mehmet Kostak'ın son bir kez daha eşini telefondan aradığı öğrenildi. Bu telefon görüşmesinde Perihan Kostak'ın, artık eve dönmek istemediğini ve yaşadıklarından bıktığını dile getirmesi üzerine ise cinnet getiren Mehmet Kostak'ı, kayınpederinin evinde eşini kovalayıp balkondan atlayacağı sırada vurarak öldürdü. Daha sonra babasının evine giden Kostak, burada da hayvanların yanına götüreceğini söylediği oğullarını alıp öldürdükten sonra intihar ettiği saptandı. 

YANYANA GÖMÜLECEKLER

Otopsinin ardından kızının, torunlarının ve damadının cenazelerini teslim alan Mehmet Özenç, törenin Gökçen Beldesi'ne bağlı Kahrat mahallesinde yapılacağını söyledi. Aileler arasında bir sorun bulunmadığını dile getirdi. Özenç, “Kızımla damadım sık sık tartışırdı. Yine böyle bir tartışma gibi geldi. Sonra gelip almasını söyledim. Ama bu kez öyle olmadı. Evi basıp önce kendisine engellemeye çalışan komşularımıza doğru ateş etmiş, ardından arkasından koştuğu kızımı, sonra da torunlarımla kendini öldürdü. Bizim iki aile arasında hiçzbir sorunumuz yok. Onlar köy mezarlığında yan yana toprağa vereceği” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×