Cilvegözü'nde 8 kilometre TIR kuyruğu oluştu

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Suriye'nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı el değiştirdi.

Cilvegözü'nde 8 kilometre TIR kuyruğu oluştu
11 Aralık 2013 Çarşamba 17:38

Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Cilvegözü Sınır Kapısı’nın karşısında bulunan Suriye'nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı el değiştirdi. Uzun süredir Özgür Suriye Ordusu üyelerinin kontrolünde olan Cilvegözü’ne 4,5 km mesafede bulunan Bab-Al Hava kapısı dün geceden beri süren çatışmalar sonucu İslami Cephe Örgütünün eline geçti.
Bu gelişmenin ardından Suriye'ye yardım malzemesi taşıyan TIR'ların Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkış yapamıyor. Kapı önünde yaklaşık 8 kilometre TIR kuyruğu oluştu. Havanın soğuk ve karlı olması nedeniyle sürücülerin araçlarını terk ederek evlerine gittiği öğrenildi. TIR sürücüleri Bab-Al Hava Sınır Kapısı’nın İslami Cephe Örgütünün eline geçmesi nedeniyle, dün akşamdan bu yana çıkış yapamadıklarını söyledi.
Sürücü Ahmet Döner ve Ahmet Kanmaz, tampon bölgede aktarma yapacak araç ve görevlilerin olmaması nedeniyle çıkış yapamadıklarını ifade etti. Yetkililer Türkiye tarafında her hangi bir sıkıntı bulunmadığını belirtti
CİHAN

Cilvegözü'nde 8 kilometre TIR kuyruğu oluştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×