Cilvegözü Sınırı Kapatıldı

Suriye'nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı'nda dün bomba yüklü 2 aracın patlatılmasının ardından Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı kapatıldı.

Cilvegözü Sınırı Kapatıldı
21 Ocak 2014 Salı 13:36

Sınır kapısından sadece ülkesine gitmek isteyen Suriyelilerin geçişlerine izin veriliyor.

Suriye'nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı'nda dün bomba yüklü 2 aracın patlatılması sonucu 15 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de yaralandı. Suriye'de 3'üncü bir bomba yüklü araç olduğu bilgisine ulaşan muhalifler alarma geçerek aracı bulmak için seferber oldu. Muhaliflerin, dün meydana gelen patlamaların ardından aracı bulmak için yürüttükleri çalışmadan şu ana kadar bir sonuç çıkmadığı, aracı bulma çalışmaların devam ettiği belirtildi.

4 YARALI TÜRKİYE'DE

Dünkü patlamaların ardından Türkiye'ye yaralı gelme ihtimaline karşı Cilvegözü Sınır Kapısı'na gönderilen ambulanslar 5 yaralı aldı. Bunlardan 1'i kapıda yaşamını yitirmesi üzerine Suriye'ye teslim edilirken, diğer 4 Suriyeli'nin tedavisi sürüyor. Hayati tehlikeleri devam eden yaralılardan 3'ü çevre hastanelere sevk edildi.


TIR KUYRUĞU 20 KİLOMETREYE ULAŞTI

Suriye'nin Baba-Al Hava Sınır Kapısı'ndaki patlamalar sonrası can güvenliği nedeniyle araç trafiğine kapatılan Cilvegözü Sınır Kapısı'nda TIR kuyrukları oluşmaya başladı. Sadece Suriyelilerin geçişine izin verilen kapıdaki TIR kuyruğu 20 kilometreyi buldu.

Kapıda bekleyen TIR şoförleri mağdur olduklarını belirterek, kapının bir an önce açılmasını beklediklerini söyledi. Şoförlerden Ahmet Kılıç, İzmit'ten geldiğini, yükü de öncelikli yük olduğu için sıraya girmeden ana kapıya yöneldiğini vurgulayarak, "Yumurta taşıyorum. Yumurtaların bozulma tehlikesi olduğu için yükümü en kısa sürede Suriye'ye indirmem gerekiyor fakat kapı kapalı olduğu için de gidemiyorum" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×