Çıldırdılar! Kapıları yumrukladılar

Aydın'ın Efeler ilçesinde bir mağazanın açılışa özel yaptığı indirimden faydalanmak isteyen binlerce kişi izdihama neden oldu.

Çıldırdılar! Kapıları yumrukladılar
23 Mart 2015 Pazartesi 11:02

Efeler ilçesinde Yağcılariçi Caddesi'nde açılan bir alışveriş mağazasının açılışı beklenen çok alaka görünce izdiham yaşandı. Açılışa hususi indirimi duyan vatandaşlar, alış veriş yapabilmek için saatlerce beklemek mecburiyetinde kalınca mağaza yöneticilerine reaksiyon gösterdi.

Mağaza kapılarını açar açmaz yüzlerce şahıs ani bire kaplara yüklenince yurttaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. Kalabalık içinde olan bir çok çok kadın ve çocuk zor anlar yaşarken; yurttaşlar organizasyon eksiliğinden dert yandı.

Kapıların açılmasından kısa bir zaman sonra kapıda yaşanan yoğunluk itibarıyla mağaza yetkilileri otomatik kapıları kapatmak istemesi yurttaşı çılgına çevirdi. Otomatik kapının altında ezilme tehlikesi geçiren oldukça çok yurttaş kedisini içeriye zor attı.

KAPILARI YUMRUKLADILAR

Mağaza kapılarını açtıktan kısa zaman sonra kapılarını kapattı. Uzun zaman ikinci kere kapıların açılmasını bekleyen yurttaşlar aradan 15-20 dakika geçmesine karşın kapılar tekrar açılmayınca kapıları yumrukladılar. Kapıya yüklenen onlarca yurttaş itibarıyla otomatik kapıda hasar oluştu.

SİNİRLER GERİLDİ

Yaşanan izdiham açılışa gelenları adeta çılgına döndürürken, açılışa gelen vatandaşlar, "Organizasyon son derece yetersiz. Çoğu insan çocuğuyla kalabalığın içinde ezilme tehlikesi geçirdi. Çok sayıda üründe indirim yapılmış, burada bu kadar kalabalığın olabileceği belliydi. Herkes kapılara yüklendi ezilme tehlikesi geçirdik" dedi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×