Cihan Sendikalar Konfederasyonu başkanlığına Naci Haliloğlu seçildi

Beş ay önce kurulan Cihan Sendikalar Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Seçim sonucunda Cihan Sendikalar Konfederasyonu başkanlığına Naci Haliloğlu seçildi.Türkiye’nin her yerinden gelen delegelerle Ankara Samanyolu Kültür...

Cihan Sendikalar Konfederasyonu başkanlığına Naci Haliloğlu seçildi
20 Temmuz 2014 Pazar 18:53

Beş ay önce kurulan Cihan Sendikalar Konfederasyonu 1. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi. Seçim sonucunda Cihan Sendikalar Konfederasyonu başkanlığına Naci Haliloğlu seçildi.

Türkiye’nin her yerinden gelen delegelerle Ankara Samanyolu Kültür Merkezi'nde yapılan genel kurul huzurlu bir ortam içinde gerçekleşti. Seçim öncesi veda konuşması yapan Genel Başkan Osman Bahçe, Cihan Sendikalar Konfederasyonu'nun diğer sendikalardan farkına dikkat çekti. Osman Bahçe "Himmeti bütün insanlık olan bu güzide topluluğun oluşturduğu 10 sendikanın çatı ismi de olsa olsa ‘Cihan’ olurdu. Cihan ile 2,5 milyon kamu çalışanı başkalarının yanlışları ile meşgul olmak yerine kendi doğrularının peşinde koşan, siyasallaşmayan, doğruyu kimse söylerse alkışlayan, yanlışı, sahibi kim olursa olsun eleştirebilen müspet bir hareketle tanıştı." dedi.

'DÜRÜST İNSANLARIN SENDİKACILIK YAPMAKTAN ÇEKİNMEMELERİ GEREKİR'

Kamuda huzursuzluğun hüküm sürdüğü dönemde dürüst insanların sendikacılık yapmaktan çekinmemeleri gerektiğini vurgulayan Bahçe, sözlerine şöyle devam etti: "Çalanların çırpanların kendi günahlarından utanmadan boy gösterdiği, dünyada millete ve memlekete hizmet etmek amacıyla yola çıkanların utanmaya, çekinmeye, korkmaya kabuğuna hapsolmaya hakkı yoktur. Bu hepimiz için büyük bir vebaldir. Zamanın mazlumlarının ahının Cenab-ı Hakk katında arşı alemi titreteceğine olan inancımızı da arkamıza alarak durmadan yılmadan hizmetimize devam ediyoruz."

'İNTERNETTE ÇİRKİN HABERLERE TANIK OLUYORUZ'

Gazze olaylarına da değinerek, bu konularda internet sitelerinde malum çevrelerce yapılan karalamalara işaret eden Bahçe, şunları dile getirdi: "İnternet sitelerinde Gazze olaylarına bizlerin duyarsız kaldığına dair son derece çirkin haberlere tanık oluyoruz. Biz Soma’da şehit olan madencilerimiz adına düzenlenen torba kanunda yaşam odalarının patronların menfaatine dokunduğu için reddeden anlayışı da biliyoruz. O patronlara her yıl 250 milyon Türk Lirası teşvik verilmesine evet diyenleri de onların anlayışını da biliyoruz. Biz Gazze’nin sadece siyasetini yapanları da İsrail’e ticaret malları taşıyan ‘gemicikleri de, gemileri de biliyoruz. Geceleri sabahlara kadar teheccüd namazlarında, hacet namazlarında Gazze için, dünyanın dört bir yanındaki mağdurlar için 2 gündür Cenab-ı Hakk'a dua edenleri de biliyoruz. Kimse Yok mu Derneği aracılığıyla destek olanları da biliyoruz. Ama iş yapmadan reklam yapanların da haya duyarak bizi anlamalarını da beklemiyoruz."

Konuşmalar, divan kurulu seçimi ve faaliyet raporunun okunmasının ardından başkan ve yönetim kurulu üyelerinin oluşacağı seçime gidildi.

YENİ BAŞKAN KAMU ÇALIŞANLARINA ZULME DİKKAT ÇEKTİ

Seçim sonucunda Cihan Sendikalar Konfederasyonu Başkanlığına Naci Haliloğlu seçildi.

Haliloğlu seçim sonrası yaptığı açıklamada son zamanlarda kamu çalışanlarının yaşadığı zulme değinerek, "Kamu hallaç pamuğu gibi atılarak kamu barışı ortadan kaldırılmıştır. Şu anda kimse bulunduğu yerden memnun değil. Herkes yaptığı işlere imza atma noktasında imtina eder duruma gelmiştir. İnsanların birbirlerini jurnalleme dönemi başlamıştır. Kamuda Cumhuriyet döneminde şimdiye kadar yaşanmamış zulme dayalı bir dönemden geçiyoruz. Bu noktada konfederasyonumuz doğru ve haklı bildiği konuların arkasında durdu ve durmaya da devam edecek." değerlendirmesinde bulundu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×