Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi

POLİTİKA- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh’i Çankaya Köşkü’nde ağırlayacak.

Cihan Haber Ajansı Ön Gündemi

POLİTİKA

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh’i Çankaya Köşkü’nde ağırlayacak.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh ile Başbakanlık merkez binada görüşecek.

- Başbakan Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy’ı, Başbakanlık merkez binada resmi törenle karşılayacak. Baş başa görüşme ve 5. Hükümetler Arası Zirve sonrası ortak basın toplantısı yapılacak. Erdoğan, İspanya Başbakanı onuruna akşam yemeği verecek. (13.45/17.00/19.45 - Ankara)

- TBMM’de grubu bulunan; MHP, AK Parti, BDP ve CHP’nin toplantıları yapılacak. (10.30/11.15/12.30/13.30 - Ankara)

- Anayasa Komisyonu, Temel hak ve hürriyetlerin geliştirilmesi amacıyla çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının alt komisyon raporunu, Adalet Komisyonu ise Terörle Mücadele Kanununun 10. maddesi uyarınca kurulan Ağır Ceza Mahkemelerinin kaldırılmasına ve çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifini görüşmek üzere toplanacak. (15.00/15.30 - Ankara)

DÜNYA

- Kıbrıs sorununun çözümü için görüşme süreci KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis'in katılımıyla 2 yıl aradan sonra yeniden başlayacak. (Lefkoşa)

- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkmenistan’da temaslarda bulunacak. (Aşkabat)

GÜNCEL

- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sincan Kültür Evi’ndeki ‘Emlak Vergisi Sorunları ve Çözümleri Sempozyumu’ açılışına katılacak. (09.30 - Ankara)

- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 229 adet çöp toplama, denetim aracının belediyelere teslimi için Gölbaşı ilçesi Çevre Referans Laboratuvarındaki (Haymana Yolu 5. Km) törene katılacak. (14.00 - Ankara)

- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İran Büyükelçiliği tarafından İran İslam Devrimi’nin 35. yılı nedeniyle Swiss Otel’de düzenlenen ‘İran Ulusal Günü’ resepsiyonuna katılacak. (19.00 -Ankara)

SPOR

- Spor Toto Süper Lig’de Kasımpaşa-Beşiktaş tekrar maçı oynanacak (20.00 - İstanbul)

- Fenerbahçe Kulübü Adidas ile sponsorluk anlaşması imzalayacak. (14.00 - İstanbul)

- Takımların hafta sonuna yönelik çalışmaları takip ediliyor.

CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×