Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’nde kabul edecek.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’nde kabul edecek. (11.00-Ankara)

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti genel merkezinde seçim işleri toplantısına katılacak. Başbakan Erdoğan, aralık ayı ‘Millete Hizmet Yolunda’ konuşmasını yapacak. (14.00-19.30-Ankara)

POLİTİKA
-TBMM Genel Kurulu’nda yılın son toplantısı yapılacak. (15.00-Ankara)

-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vakıflar Genel Genel Müdürlüğü’nde Vakıflar Dergisi’nin 75. yılı kutlama törenine katılacak. (14.00-Ankara)

-Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakanlık AFAD merkezinde, Suriye halkına yönelik insani yardım çalışmaları ve kampanyaların değerlendirileceği toplantıya katılacak. (10.30-Ankara)

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlıkta Litvanya Büyükelçisi Kestutis Kudzmanas’ı kabul edecek. (11.00-Ankara)

-Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başkent Öğretmenevi'ndeki 'Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri' törenine katılacak. Bakan Avcı, ardından
Kocatepe Camii Konferans Salonu’nda düzenlenen, vefatının 52. yılı hatırasına 'Ahmet Tevfik İleri ve Eğitim Misyonu' konulu panele katılacak. (10.00-13.30-Ankara)

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Eti Maden İşletmeleri'nin Kırka Boraks Penta Üretim Fabrikası'nda incelemelerde bulunacak, bor işçileri ile yemekte bir araya gelecek. (16.00-Eskişehir)

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Trakya Üniversitesi ve Edirne Devlet Hastanesi'nde yeni yılın ilk bebeklerini ziyaret edecek. (23.55-Edirne)

-Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yeni atanan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’yi ayrı ayrı ziyaret edecek. Bakan Eroğlu, ardından Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu’nu makamında kabul edecek. (10.00-11.00-11.45-15.30-Ankara)

EKONOMİ
-Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında son toplantısını yapacak, 2014 yılı asgari ücret miktarı açıklanacak. (10.00-Ankara)

-Borsa İstanbul AŞ (BIST) ilk genel kurul toplantısını yapacak. (09.00-İstanbul)

DÜNYA

-Yeni yıl Sidney, Tokyo, Şanghay, Hong Kong, Taipei ve Cakarta gibi Asya'nın çeşitli şehirlerinde ve tüm dünyada görkemli kutlamalarla karşılanacak.

-Çin yeni yıla girecek. Başkent Pekin'deki tarihi Çin Seddi'nde yeni yıla girişle ilgili bir program düzenlenecek. (Pekin)

-Fransız Alpleri'nde kayak yaparken kaza geçiren Formula 1 eski dünya şampiyonu Michael Schumacher'in doktorları ünlü sürücünün ölüm kalım savaşı verdiğini ve sonucu tahmin etmenin mümkün olmadığını söylüyorlar.Gelişmeler takip edilecek. (Paris)

-Ukrayna Hükümeti’nin Avrupa Birliği (AB) ile ortaklık anlaşması sürecini askıya almasını protesto eden muhalefet, Bağımsızlık Meydanı'nda yeni yıla hoşgeldin kutlaması yapacak. (Kiev)

GÜNCEL
-12 Eylül darbesi döneminde öğretmen olan ve gözaltına alındıktan sonra gördüğü işkenceler nedeniyle, 12 Eylül 2010'da yapılan referandum sonrası bireysel dava açan Sait Özdemir'in takibi sonucu, önce Bursa’da ardından Ordu Fatsa'da işkenceler için dava açıldı. Sait Özdemir’in Bursa’da başlayan davası görülecek. (09.30-Bursa)

-Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş), Şişli Endüstri Meslek Lisesi önünde okulun yıkılmaması için eylem yapacak. (12.30-İstanbul)

-İstanbul’da sabaha karşı meydana gelen otobüs kazasıyla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

-Bursa'da oluşturulan huzur heyeti, yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili soruşturmayı yürüten savcılar hakkında suç duyurusunda bulunup dava açacak. (15.30-Bursa)

-Bursa’da meydana gelebilecek büyük ölçekli yangın ve doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla Yıldırım İtfaiyesi arkasında ‘2013 Yangın Tatbikatı’ gerçekleştirilecek. (11.00-Bursa)

CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×