Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran Cumhurbaşkanı Dr. Hasan Ruhani’yi Çankaya Köşkü’nde atlı törenle karşılayacak. Başbaşa, heyetler arası görüşme ve anlaşmaların imzalanmasının ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek....

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İran Cumhurbaşkanı Dr. Hasan Ruhani’yi Çankaya Köşkü’nde atlı törenle karşılayacak. Başbaşa, heyetler arası görüşme ve anlaşmaların imzalanmasının ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Gül, İranlı konukları onuruna Çankaya Köşkü’nde resmi akşam yemeği verecek. (10.30 - 10.45 - 11.30 - 12.15 - 20.00 - Ankara)

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Dr. Hasan Ruhani ile Ankara Palas’ta çalışma yemeği yiyecek. Erdoğan ile Ruhani Başbakanlık merkez binada başbaşa görüşme sonrası Türkiye-İran 1. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) Toplantısı’na katılacak. Erdoğan ile Ruhani anlaşmanın imzasından sonra ortak basın toplantısı yapacak. (13.30 - 15.45 - 16.30 - 18.00 - Ankara)

POLİTİKA

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sırasıyla; DSP, Bağımsız Türkiye Partisi ve Demokrat Parti merkezlerini ziyaret edecek. (11.30 - 12.15 - 13.30 - Ankara)

-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, TBMM Tören Salonunda düzenlenecek ‘29. Yerel Medya Özendirme Yarışması’ ödül törenine katılacak. (18.30 - Ankara)

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ‘Türkiye Çocukluk Çağı Şişmanlık Araştırması’ sonuçlarının açıklanacağı Rixos Otel’deki toplantıya katılacak. (10.00 - Ankara)

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Stefano Monservisi'yi Dışişleri konutunda kabul edecek . (09.30 -Ankara)

-Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) Güney Kore Gümrük İdaresi ile bakanlığı arasında yapılacak ‘yetkilendirilmiş yükümlü karşılıklı tanıma anlaşması’ imza törenine katılacak. (10.00 – İstanbul)

EKONOMİ

-Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs ayı ‘Finansal Yatırım Araçları Reel Getiri Oranları’ ile Nisan ayı ‘Sanayi Üretim Endeksi’ni açıklayacak. (10.00-Ankara)

DÜNYA

-İsveç Başbakanı Fredrik Reinfeldt’in ev sahipliğinde İsveç’in Harpsund şehrinde Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı David Cameron ve Hollanda Başbakanı Mark Rutte mini bir zirve gerçekleştirecekler. (Harpsund)

-Pakistan’ın en kalabalık şehri Karaçi’de, Cinnah Uluslararası Havaalanı'na kimliği belirsiz 10 kişi, silahlı ve bombalı saldırı düzenledi.Gelişmeler takip edilecek. (İslamabad)

-Ukrayna'nın doğusundaki gelişmeler takip ediliyor. (Kiev)

GÜNCEL

-Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Somali Genelkurmay Başkanı’nı kabul edecek. (15.15 - Ankara)

-ÖZ-DE-BİR ve GÜVEN-DER üyesi dershane kurucuları Kocatepe Kültür Merkezi’nde toplanacak. (14.00 - Ankara)

-Soma'da meydana gelen maden faciası başta olmak üzere maden kazalarının araştırılarak iş sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerinin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonunun üyeleri Manisa'ya geldi.(Manisa - Soma)

SPOR

- Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, UEFA'nın Eskişehirspor'a verdiği 1 yıllık men cezası ile ilgili kulüp tesislerinde bir basın açıklaması yapacak. (11.00 - Eskişehir)

-Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı ve yönetim kurulu üyeleri Vali Münir Karaloğlu'nu ziyaret edecek. (10.00 - Bursa)

-Profesyonel spor kulüplerinin transfer çalışmaları takip ediliyor

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×