Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 70. Mali Genel Kurulu’na ve Ford Otosan'ın Yeniköy Fabrikası'nın açılış törenine katılacak. (09.30 – Ankara / 14.30-Kocaeli) POLİTİKACHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,...

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 70. Mali Genel Kurulu’na ve Ford Otosan'ın Yeniköy Fabrikası'nın açılış törenine katılacak. (09.30 – Ankara / 14.30-Kocaeli)

POLİTİKA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 70. Mali Genel Kurulu’na katılacak. (09.30 – Ankara)

EKONOMİ

Ford Otosan'ın Yeniköy Fabrikası bugün açılıyor. (14.30 - Kocaeli)

DÜNYA

-ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Kıbrıs’ta temaslarda bulunacak. Biden, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile KKTC’de görüşecek. (Lefkoşa)

-Avrupa Birliği üyesi 28 ülkenin vatandaşları kendilerini önümüzdeki 5 yıl boyunca Avrupa Parlamentosu’nda (AP) temsil edecek 751 milletvekilini seçmek için bugünden itibaren sandık başına gidecek. (Amsterdam)

-Bosna Hersek’te aşırı yağışlar nedeniyle nehirlerin taşması sonucu meydana gelen selin bilançosu her geçen gün artıyor. Sel felaketinde şu ana kadar en az 49 kişi yaşamını yitirdi. Gelişmelere takip edilecek. (Saraybosna)  

-Siyasi kriz yaşayan Ukrayna’da 25 Mayıs Pazar günü yapılacak devlet başkanlığı seçimleri için geri sayım başladı.( Kiev) 

GÜNCEL

-DİSK’e bağlı Dev Sağlık İş Sendikası, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde Soma’daki maden faciasıyla ilgili basın açıklaması yapacak. (12.00- İstanbul)

-Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) vakalarına dikkat çekmek için İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde basın açıklaması yapacak. (12.30 - İstanbul)

-Beşinci Cumhurbaşkanı merhum Cevdet Sunay, Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında düzenlenecek resmi bir törenle anılacak. (10.00 - Ankara)

-Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazası ile ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Manisa)

SPOR

-Beko Basketbol Ligi play off yarı final ilk maçında Fenerbahçe Ülker ile Pınar Karşıyaka Ülker Arena’da karşı karşıya gelecek. (21.00 - İstanbul)

A Milli Futbol Takımı, İrlanda ile oynayacağı özel maç için Kosova’dan İrlanda’ya geçecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×