Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında, A400M uçağının Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim törenine katılacak. Gül daha sonra Ankara'ya dönüp Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Bakir...

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında, A400M uçağının Hava Kuvvetleri Komutanlığına teslim törenine katılacak. Gül daha sonra Ankara'ya dönüp Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç’i Çankaya Köşkü’nde atlı kıta eşliğinde törenle karşılayacak. Başbaşa ve genişletilmiş başbaşa görüşmenin ardından, anlaşmaların imza töreni ve ortak basın toplantısı yapılacak. Cumhurbaşkanı Gül, Bosna-Hersekli konukları onuruna Çankaya Köşkü’nde akşam yemeği verecek. (09.30-14.30-14.45-15.15-16.15-20.00-Kayseri-Ankara)

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç ile görüşecek. (17.30-Ankara)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç ile Başbakanlık resmi konutta öğle yemeği yiyecek. (12.30-Ankara)

POLİTİKA

- Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı Eskişehir’de toplu açılış ve temel atma töreni’ne katılacak. (14.00-Eskişehir)

- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM Filistin Halkının Vazgeçilmez Haklarının Kullanılması Komitesi’nin Sheraton Otel’deki ‘Kudüs’ konulu toplantısına katılacak, ardından basın toplantısı yapılacak. Davutoğlu, AGİT Gözlem Misyonu Başkanı Büyükelçi Ertuğrul Apakan'ı Dışişleri Bakanlığı resmi konutunda kabul edecek. (10.00-11.20-17.00-Ankara)

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ‘2013 Yılı Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’nin Bakanlık’taki ödül törenine katılacak. (14.00-Ankara)

- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ebeler ve Hemşireler Günü” dolayısıyla Sheraton Otel’de düzenlenen etkinliğe katılacak. (18.00-Ankara)

- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) ‘Kentsel Dönüşümün Sosyal Boyutu’ konulu sempozyuma katılacak. (10.00 – İstanbul)

- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ‘Sürdürülebilir Sağlık İçin Çözüm Arayışı Türkiye Raporu 2014’ toplantısına katılacak. (09.30- İstanbul)

EKONOMİ

- Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, 'Ekonomi ve Dış Ticaret Raporu 2014'ü açıklayacak. Toplantıda ayrıca 2013 yılı gerçekleşmeleri ve 2014 beklentileri de kamuoyuyla paylaşılacak. (10.00-İstanbul)

- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2012-13 yıllarını kapsayan ‘Sebzeler’, ‘Tahıllar ve Diğer Bitkisel Ürünler’, ‘Meyveler, Sert Kabuklular ve İçecek Bitkileri’ bitkisel ürün denge tablolarını yayınlayacak. (10.00-10.00-.10.00-Ankara)

DÜNYA

- Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlısı muhaliflerin kontrolündeki Donetsk ve Lugansk kentlerinde dün, bizzat Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Erteleyin” tavsiyesine rağmen bağımsızlık referandumu düzenlendi. Gelişmeler ve tepkiler takip edilecek. (Kiev-Moskova)

- Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Ukrayna'daki durumu görüşmek için bir araya gelmesi bekleniyor. (Bürüksel)

GÜNCEL

- Fatih Koleji’nin düzenlediği Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı’nın (INEPO) ödül töreni kolejin Yenibosna’daki kampüsünde gerçekleştirilecek. (11.00- İstanbul)

- Üniversitelerarası Kurul, Erzurum'da toplanacak. Yükseköğretim ve üniversitelere giriş sınavının yeniden yapılanması konusundaki çalışma, söz konusu toplantıda açıklanacak.( 09-30-Erzurum)

- Eskişehir'deki Gezi Parkı protestolarında can veren üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın Kayseri 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmasına devam edilecek. (09.30-Kayseri)

- Jandarma Teşkilatının 175. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 160 engelli gencin katılacağı Temsili Askerlik töreni yapılacak.(11.00-14.00-İzmir)

SPOR

- Fenerbahçe'nin yıldız ismi Caner Erkin ve Selçuk Şahin, Cihan'ın sorularını cevapladı, şampiyonluğun öyküsünü anlattılar.

- Beko basketbol Ligi'nde play off maçları iki karşılaşma ile başlayacak.

- Süper ligde 33. hafta maçlarıyla ilgili değerlendirmeler alınacak. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×