Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde sırasıyla; Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kabul edecek. (15.00-16.00-19.00-Ankara)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehir...

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde sırasıyla; Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kabul edecek. (15.00-16.00-19.00-Ankara)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, büyükşehir belediye başkanları ile partisinin genel merkezinde değerlendirme toplantısı yapacak. Başbakan Erdoğan, Başbakanlık resmi konutta sırasıyla; MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Tanzanya Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Bernard Membe’yi kabul edecek. (11.00-15.00-16.00-17.30-Ankara)

POLİTİKA

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Karaman Tanıtım Günleri’nin, AKM’deki açılışına katılacak. (11.30-Ankara)

- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakanlıkta, ‘Spor TIR'ı Projesi’ startını verecek. (11.00-Ankara)

- Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, MEB Şura Salonu’ndaki 9. Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması – Bu Benim Eserim Final Sergisi ve ödül törenine katılacak. (11.00-Ankara)

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, UMEM Beceri’10 Projesi’nin TOBB İkiz Kuleler’deki törenine katılacak. (14.00-Ankara)

- Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Yemen Elektrik ve Enerji Bakanı Saleh Somae ile Bakanlıkta görüşecek. (16.30-Ankara)

- AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Türkiye Delegasyonu tarafından ATO Congresium’da düzenlenen ‘Avrupa Caz Orkestrası 9 Mayıs Avrupa Günü Konseri’ni izleyecek ve devamında verilecek resepsiyonda konuşacak. (19.00-Ankara)

- AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Başakşehir’de inovasyon ve teknoloji merkezinin açılışı ile Sultanahmet Meydanı’nda Allgau Orient Rallisi'nin Türkiye-Ortadoğu etabının başlangıç törenine katılacak. (10.00-12.30- İstanbul)

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir iş merkezinin ve 'Mermer, Maden, Doğaltaş, Makine Teknolojileri Fuarı'nın açılışına katılacak. (12.00-14.00-Afyonkarahisar)

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı yapacak. (11.00-Ankara)

EKONOMİ

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İstanbul Ticaret Odası (İTO) meclis toplantısına katılacak. (13.30- İstanbul)

- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Yüksek İstişare Konseyi’nin Mariott Otel’deki toplantısına katılacak. (12.30-Ankara)

- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, SETA’da düzenlenen ‘Sürdürülebilir Büyüme İçin Tasarruf’ konulu panele katılacak. Bakan Yılmaz, ENSAR Vakfı Ekonomi Kulübü üyesi işadamlarıyla Swiss Otel’de akşam yemeği yiyecek. (11.00-19.30-Ankara)

DÜNYA

- Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus askeri birliklerini Ukrayna sınır bölgelerinden geri çektiklerini söyledi. Açıklamanın ardından bölgedeki gelişmelere takip edilecek. (Kiev-Moskova)

- NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Estonya Başbakanı Taavi Roivas görüşecek. (Tallinn)

GÜNCEL

- Adana’da 19 Ocak'ta MİT'e ait TIR'ların durdurulmasının ardından başlatılan soruşturmada 13 asker hakkında müebbet hapis istenmesiyle dava açılması ile ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Adana)

- Deniz Aslanı–2014 Arama Kurtarma Tatbikatı Ege Denizi’nde gerçekleştirilecek. (İzmir)

- Federal Almanya Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Stephan Weil, İstanbul Kültür Üniversitesinde ‘Hukuk Devleti ve Demokrasi’ konulu konferans verecek. (10.00- İstanbul)

- Bursaspor’un merhum Başkanı İbrahim Yazıcı adına hazırlanan ‘Tarih Yazıcı’ isimli belgeselin galası yapılacak. (21.00-Bursa) CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×