Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’u atlı kıta eşliğinde Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılayacak.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’u atlı kıta eşliğinde Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılayacak. Başbaşa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek. Cumhurbaşkanı Gül, Alman konukları onuruna resmi akşam yemeği verecek. (10.45-11.00-11.30-12.30-20.00-Ankara)

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Stefano Manservisi güven mektubu sunacak. Gül, Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı Valeriu Ştefan Zgonea ve beraberindeki heyeti kabul edecek. (15.00-16.00-Ankara)

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı Valeriu Ştefan Zgonea ile Meclis'te görüşecek, konuğuna öğle yemeği verecek. Çiçek ve Zgonea, Milli Kütüphane'de Romanya bölümünün açılışına katılacak. (11.30-12.30-14.15-Ankara)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile Başbakanlık resmi konutta görüşecek. Başbakan Erdoğan, Romanya Temsilciler Meclisi Başkanı Valeriu Ştefan Zgonea ve beraberindeki heyeti resmi konutta kabul edecek. Erdoğan, genel merkezde partisinin MYK toplantısına katılacak. (13.00-15.00-16.00-Ankara)


POLİTİKA
- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, ‘Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Yasası’ ile ilgili BDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu’nu TBMM’de ziyaret edecek. (14.30-15.00-15.30-Ankara)

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye-Sudan arasında aralarında arazi kiralama anlaşmasının da yer aldığı ‘Çok Kapsamlı Tarımsal İşbirliği Anlaşması’nın AOÇ TİGEM Sosyal Tesisleri’ndeki imza törenine katılacak. (12.30-Ankara)

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Almanya Eğitim ve Araştırma Bakanı Johanna Wanka’yı ‘2014 Türk - Alman Bilim Yılı’ çerçevesinde Bakanlıkta kabul edecek. (13.30-Ankara)

- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kuveyt-Türkiye Parlamentolar arası Dostluk Grubu Heyeti'ni Bakanlıkta kabul edecek. (15.00-Ankara)

- TBMM’de; CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, CHP milletvekilleri Rıza Türmen ve İzzet Çetin ortak, CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, CHP Konya Milletvekili Atilla kart basın toplantısı düzenleyecek. (11.00-11.30-12.00-14.00-Ankara)

- BDP milletvekilleri, Mithatpaşa Caddesi Gür Kent Otel’deki törenle HDP’ye katılacak. (11.00-Ankara)


EKONOMİ
- Türkiye İstatistik Kurumu, 2014 Nisan ayı ‘Tüketici Güven Endeksi’ni açıklayacak. (10.00-Ankara)


DÜNYA
- Ukrayna ile ilgili gelişmeler izleniyor.


GÜNCEL
- Anayasa Mahkemesi’nin 52. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Hilton Otel’de düzenlenen kongreye Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç katılacak.

- Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencinin girdiği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı ikinci dönem ilk oturumu bugün yapılıyor. Sınavla ilgili gelişmeler takip edilecek.

- KKTC 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret edecek. (10.00-Aydın)

- MELTEM-2 projesi kapsamında temin edilen Deniz Karakol uçaklarının teslim töreni Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile koordineli olarak Deniz Hava Komutanlığı'nın Kocaeli Kartepe üssünde gerçekleştirilecek. (14.00-Kocaeli)

- Diyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK tarafından kaçırılan 2 uzman erbaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- 'Herkes O’nu Okuyor’ Ankara finali ödül töreni, Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılacak. (20.00-Ankara)

- CeBIT Bilişim Eurasia, bilişim sektörüne yön veren firmaları bir araya getiriyor. Bu kapsamda Bursalı bilişim, teknoloji ve haberleşme şirketlerine verilecek finansal destekleri ve uluslararası fırsatları tanıtmak üzere sektör temsilcileri ve basın mensupları ile basın toplantısında bir araya gelecek. (09.30-Bursa)


SPOR
- Fenerbahçe'deki şampiyonluk ve Aziz Yıldırım'la ilgili gelişmeler takip edilecek.

- 50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na, Alanya-Kemer arasındaki 174,2 kilometrelik etapla devam edilecek. (10.00-Antalya) CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×