Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yeni Zelanda Genel Valisi Jerry Mateparae’yi Çankaya Köşkü’nde Atlı Tören Kıtası eşliğinde karşılayacak.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yeni Zelanda Genel Valisi Jerry Mateparae’yi Çankaya Köşkü’nde Atlı Tören Kıtası eşliğinde karşılayacak. Başbaşa, heyetler arası görüşme sonrası ortak basın toplantısı yapılacak. Cumhurbaşkanı Gül, Yeni Zelandalı konukları onuruna akşam yemeği verecek. (10.45-11.00-11.30-12.30-19.30-Ankara)

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Faruk Akbal ve heyetini Çankaya Köşkü’nde kabul edecek. (15.00-Ankara)

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, ‘Çevre Yönetim Sistemi’ belgesi alınmasıyla ilgili törene katılacak. Cemil Çiçek, MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı Faruk Akbal ve heyetini kabul edecek. Ardından Yeni Zelanda Valisi Mateparae ile görüşecek olan Çiçek, Asya'nın Çocukları 5. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali kapsamında, Türkiye’ye gelen çocukları TBMM’de kabul edecek. (11.00-12.00-15.00-18.00-Ankara)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda Genel Valisi Mateparae ile Başbakanlık resmi konutunda öğle yemeği yiyecek. Erdoğan, Tunus Nahda Hareketi Başkanı Raşit Gannuşi’yi resmi konutta kabul edecek. (14.00-16.30-Ankara)


POLİTİKA
- TBMM’de; MHP, AKP, BDP ve CHP grup toplantıları yapılacak. (10.30-11.15-12.30-13.30-Ankara)

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Esenler Belediyesi 5. Uluslararası Barış Ekmeği Festivali’ne katılacak. (11.00-İstanbul)

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu kurumlarında ilk kez gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Yaşama Davet Projesi’ kapsamında, spor ve sosyal tesislerinin Bakanlık'taki açılışını yapacak. (13.00-Ankara)

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yenimahalle’deki İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda 99. Dönem Kaymakam adaylarına hitap edecek. (10.00-Ankara)


EKONOMİ
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı tarafından Mart/2014 döneminden itibaren göreve başlayan yaklaşık 1700 Vergi Müfettiş Yardımcısı'nın katılacağı TOBB Üniversitesi’ndeki ‘Kişisel Gelişim ve Motivasyon Eğitimi’ konulu programda konuşacak. (14.30-Ankara)

- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Muş Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, 2. Bingöl Kalkınma Platformu Toplantısı’na katılacak. (11.00-16.00-Muş-Bingöl)

DÜNYA
- Çin’de sokaklarda artık silahlı polisler devriye gezecek. Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı, artan kamu güvenliği sorunları karşısında daha çok silahlı polislerin ülke genelindeki merkezi yerlere konuşlandırılacağını açıkladı. (Pekin)

- Hazar'a kıyıdaş devletlerin dışişleri bakanları zirvesi, İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif katılımıyla Moskova’da yapılacak. (Moskova)

- Güney Kore’de 6 gün önce batan Sewol adlı yolcu gemisi için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. (Seul)

GÜNCEL
- Kamu Başdenetçisi (Baş Ombudsman) M.Nihat Ömeroğlu; Kadın, Çocuk ve Engelliden Sorumlu Ombudsman Serpil Çakın, UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban ve çocuk temsilcilerin katılımıyla Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık) Konferans Salonu’nda Çocuk Web Sayfası tanıtım basın toplantısı yapılacak. (10.00-Ankara)

- Uludağ Üniversitesi Organ Nakli Merkezi, organ alan-veren çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir araya getiriyor. Botanik Park İskender Konağı’ndaki etkinliğe, TOFAŞ Profesyonel Basketbol A Takımı da katılacak. (12.00-Bursa)

- Bursa Böbrek Hastaları Derneği Dörtçelik Çocuk Hastanesi Nefrolojisi Bölümü ile birlikte hasta çocuklara 23 Nisan eğlencesi düzenliyor. (13.00-Bursa)

- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Çocuk Onkoloji Servisi ve Pediatrik Kemik İliği Ünitesi'nde yatan hastalar için moral programı düzenlenecek. (10.00-Adana)

- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Seyhan Semiha Yücel Akdeğirmen İlkokul öğrencisi Ahmet Cesur, temsili vali olarak valilik makamına oturacak. (14.00-Adana)

- Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşanan kesik el cinayetinde ilk duruşma yapılacak. (Zonguldak)


SPOR
- Süper Lig takımlarının 31. Hafta maçlarıyla ilgili hazırlıkları takip edilecek.

- Beşiktaş'lı futbolcu Gökhan Töre’nin silahla yaralanması ile ilgili gelişmeler takip edilecek. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×