Cihan Haber Ajansı Gündemi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ülkemize gelen Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta’yı resmi tören ile karşılayacak.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ülkemize gelen Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta’yı resmi tören ile karşılayacak. İki Cumhurbaşkanı baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek. Gül, Kenya Cumhurbaşkanı Kenyatta onuruna resmi akşam yemeği verecek(10.45 - 11.00 - 11.30 - 12.30 - 19.30 - Ankara)

-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanı Kenyatta ile görüşecek, onuruna öğle yemeği verecek. Çiçek, Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) üyesi ülkelerin sağlık ve sosyal işler komisyonlarının üyelerini kabul edecek (13.30 - 16.30 - Ankara)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kenya Cumhurbaşkanı Kenyatta ile görüşecek(15.00 - Ankara)

POLİTİKA

-TBMM’de MHP, AK Parti, BDP ve CHP grup toplantıları gerçekleştirilecek. (10.30 - 11.30 - 12.30 - 13.30 - Ankara)

-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Kenya Dışişleri Bakanı Amina Muhammed ile görüşecek (09.15 - Ankara)

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'da 6. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı'nın açılış törenine katılacak. (15.30 -Diyarbakır)

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, ‘İş Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Temsili’ konulu toplantıya katılacak.(10.00- Ankara)

-Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu temsilcileri ile TÜRKPA heyetini ayrı ayrı kabul edecek. (17.00 -17.30 - Ankara)

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ASELSAN’da Kızılötesi Dedektör Üretim Tesisi açılışına katılacak. (15.00 – Ankara) 

-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul İl Seçim Ķurulu'ndan mazbatasını alacak. Topbaş, belediye binasına gelişinde karşılama töreni yapılacak. (12.30/14.30-İstanbul)

EKONOMİ

-Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir ile birlikte OSTİM OSB'yi ziyaret edecek. (16.00 - Ankara)

-Avrupa Birliği – Türkiye Gümrük Birliği Değerlendirme Raporu düzenlenecek tanıtım toplantısı ile kamuoyuna açıklanacak. Toplantı’da TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Temsilci Yardımcısı Bela Szombati ve Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser birer konuşma yapacak. (10.00 - İstanbul)

-TÜİK, şubat ayı sanayi üretim endeksini açıklayacak. (10.00 -Ankara)

DÜNYA

-İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in daveti üzerine bu ülkeye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek. (Pekin) 

-Fransa'nın yeni kurulan hükümet meclisten güvenoyu arayacak. (Paris)

-Ukrayna’nın güneydoğusundaki Donetsk Şehri’nde bir gurup tarafından bağımsızlık ilan edilmesini bölge valisi Sergey Taruta, darbe olarak değerlendirdi.Gelişmeler takip edilecek. (Kiev)  

GÜNCEL

-Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 2014 yılı kutlu doğum etkinlikleri kapsamında Topkapı Sarayı’nda gerçekleştirilecek ‘Aşk-ı Nebi’ sergisinin açılışına katılacak. (17.00- İstanbul)

- 8 Nisan Dünya Romanlar Günü sebebiyle Bursa'daki roman dernekleri ortak basın açıklaması yapacak, roman orkestrası açık hava konseri verecek. (09.00 - 10.00 - Bursa)

SPOR

-Galatasaraylı Semih Kaya’ya GSYİAD tarafından ödül verilecek (16.00 - İstanbul Türk Telekom Arena)

-Beşiktaş’ta Torku Konyaspor maçı hazırlıkları devam ediyor (11.00 -İstanbul)

-Fenerbahçe’de MP Antalyaspor maçı hazırlıkları başlayacak (18.00 -İstanbul)

- Bursaspor, Cumartesi günü oynayacağı Kasımpaşa maçı hazırlıklarını yapacağı antrenmanla sürdürecek. (13.00 - Bursa)

-Takımların hafta sonuna yönelik çalışmaları takip ediliyor.

  CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×