Cihan Haber Ajansı Gündemi

POLİTİKA-TBMM Genel Kurulu’nda Dışişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, ÖSYM ve Üniversitelerin 2014 yılı bütçeleri görüşülecek.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

POLİTİKA

-TBMM Genel Kurulu’nda Dışişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, ÖSYM ve Üniversitelerin 2014 yılı bütçeleri görüşülecek. (11.00-Ankara)

-CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Batıkent Ergazi Mahallesi’nde engellilere hizmet verecek Beyaz Karanfiller Yaşam Merkezi’ni hizmete açacak. Kılıçdaroğlu ardından Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Salonu’nda gerçekleştirilecek CHP Gençlik Kollarının 'Dev Çınarlar Yeni Filizlerle Buluşuyor' etkinliğine katılacak. (12.00-13.00-Ankara)

EKONOMİ

-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü ve IDEA Kulübü tarafından Bilkent Otel'de düzenlenen 'İnovasyon ve Kalkınma Forumu'na katılacak. (10.00–Ankara)

DÜNYA

-Güney Afrika’nın ilk siyahi Cumhurbaşkanı Nelson Mandela’nın cenazesi, doğum yeri Qunu’da toprağa verilecek.

-Türkmenistan’da parlamento seçimleri yapılıyor.

GÜNCEL

-Terör örgüt çözüm sürecinde 154 eylem gerçekleştirdi. Ankara Strateji Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özcan, Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde yaşanan olayın ardından çözüm süreciyle ilgili yaptıkları araştırmada ilginç verilere ulaştıklarını söyledi. Örgütün Nisan ayından bu yana 154 eylem yaptığını ve bu eylemleri sosyal medya üzerinden tek tek açıkladığını aktaran Özcan, Yüksekova’da ortaya çıkan silahlı kişilerin kim olduğunu açıklanması gerektiğinin altını çizdi. (Özel-Ankara)

SPOR

-Spor Toto Süper Lig’de 15. Haftaya Gençlerbirliği – Galatasaray, Gaziantepspor - Kayseri Erciyesspor ve Kasımpaşa - Beşiktaş karşılaşmalarıyla devam edilecek. (15.30-19.00-Ankara-Gaziantep-İstanbul)
CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×