Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh’i Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılayacak.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh’i Çankaya Köşkü’nde resmi törenle karşılayacak. Başbaşa ve heyetlerarası görüşmeler sonrası anlaşmalar imzalanacak. Jammeh ile Gül ortak basın toplantısı düzenleyecek Cumhurbaşkanı Gül, Gambiyalı konukları onuruna akşam yemeği verecek. (10.45-11.00-11.45-12.30-12.45-19.30-Ankara)

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve heyetini Çankaya Köşkü’nde kabul edecek. (16.00-Ankara)

-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh ile Meclis’te görüşecek, konuğu onuruna öğle yemeği verecek. (14.30-14.45-Ankara)

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gambiya Cumhurbaşkanı Yahya Jammeh ile Başbakanlık merkez binada görüşecek. Erdoğan, İspanya Başbakanı Mariano Rajoy’ı, Başbakanlık merkez binada resmi törenle karşılayacak. Başbaşa görüşme ve 5. Hükümetlerarası Zirve sonrası ortak basın toplantısı yapılacak. Erdoğan, İspanya Başbakanı onuruna Başbakanlık merkez binada akşam yemeği verecek. (13.45-17.00-19.45-Ankara)

POLİTİKA

-TBMM’de MHP, AK Parti, BDP ve CHP grup toplantıları yapılacak. (10.30-11.30-12.30-13.30-Ankara)

-TBMM Genel Kurulu’nda Askerlik Kanunu değişikliği ile ilgili görüşmeler yapılacak. Anayasa Komisyonu, temel hak ve hürriyetlerin geliştirilmesi amacıyla çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının alt komisyon raporunu, Adalet Komisyonu ise Terörle Mücadele Kanunu'nun 10. maddesi uyarınca kurulan ağır ceza mahkemelerinin kaldırılmasına ve çeşitli kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifini görüşmek üzere toplanacak. (15.00-15.30-Ankara)

-Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 229 adet çöp toplama, denetim aracının belediyelere teslimi için Gölbaşı ilçesi Çevre Referans Laboratuvarı'ndaki törene katılacak. (14.00-Ankara)

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İran Büyükelçiliği tarafından İran İslam Devrimi’nin 35. yılı nedeniyle Swiss Otel’de düzenlenen ‘İran Ulusal Günü’ resepsiyonuna katılacak. (19.00-Ankara)

EKONOMİ

-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sincan Kültürevi’ndeki ‘Emlak Vergisi Sorunları ve Çözümleri Sempozyumu’ açılışına katılacak. (09.30-Ankara)

-TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası ‘Tarımda Gerçekler; Türkiye’de Kuru Fasulye ve Patates Sorunu’ konulu basın açıklaması yapacak. (12.30-Bursa)

-Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013 yılı 4. çeyrek ‘Kırmızı Et Üretimi’ istatistiklerini paylaşacak. (10.00-Ankara)

DÜNYA

-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Tunus'ta temaslarda bulunacak. (Tunus)

-Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkmenistan’da temaslarda bulunacak. (Aşkabat)

-KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, 'Ara Bölge'deki Birleşmiş Milletler Konferans Merkezi'nde biraraya gelecek. Eroğlu, görüşme sonrasında Cumhurbaşkanlığı Köşkü'nde basın toplantısı yapacak. (Lefkoşa)

-Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, Washington'ı ziyaret edecek. Hollande, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Barack Obama ile görüşecek. (Washington)

SPOR

-Spor Toto Süper Lig’de Kasımpaşa-Beşiktaş tekrar maçı oynanacak (20.00-İstanbul)

-Fenerbahçe Kulübü Adidas ile sponsorluk anlaşması imzalayacak. (14.00-İstanbul)

-Takımların hafta sonuna yönelik çalışmaları takip ediliyor.CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×