Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Four Seasons Otel’deki Türk-Fransız İş Forumu'na katılacak.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile Four Seasons Otel’deki Türk-Fransız İş Forumu'na katılacak. Gül, konuk cumhurbaşkanı onuruna Tarabya Köşkü’nde öğle yemeği verecek. Abdullah Gül, resmi ziyarette bulunacağı İtalya’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda basın açıklaması yapacak. (12.00-13.30-16.45-İstanbul)

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napalitano’nun daveti üzerine bugün akşam başkent Roma’ya gelecek. Cumhurbaşkanı Gül’ü Roma Ciampino Askeri Havaalanı’nda Türkiye’nin İtalya Büyükelçisi Hakkı Akil ve diğer ilgililer karşılayacak. (Roma)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan iki günlük ziyaret için İran’a gidecek. Erdoğan, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri’nin daveti üzerine bu akşam Tahran`a hareket edecek. (18.00-Ankara / Tahran)

POLİTİKA

- TBMM’de, MHP, AK Parti, BDP ve CHP grup toplantıları yapılacak. (10.30- 11.15-12.30-13.30-Ankara)

- TBMM Genel Kurulu’nda torba kanun görüşmeleri başlayacak. (15.00-Ankara)

- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Ankara Sanayi Odası(OSB) Başkanı Nurettin Özdebir, Ostim ve İvedik bölgesindeki medikal sanayicileriyle İvedik OSB Toplantı Salonu’nda biraraya gelecek. (09.30-Ankara)

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye ile Portekiz arasında Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği anlaşması imza törenine katılacak. (11.00-Ankara)

EKONOMİ

-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Mobilya Fuarı’nın açılışına katılacak. (11.00 - İstanbul)


-Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. Genel Müdür ve CEO’su Orhan Özer, yerel basının temsilcileriyle bir araya gelecek. Özer, üretim hatlarında seri üretimi başlayan yeni dizel motorlu Verso 1.6 D-4D’nin tanıtımını yapacak. (12.00-Sakarya)

- Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, 'Enflasyon Raporu 2014-I' raporunu tanıtacak. (10.00-Ankara)

- Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, yakın dönem gelişmelerinin değerlendirilmesi ve fiyat istikrarı için gerekli politika tedbirlerinin alınması amacıyla akşam toplanacak. Toplantıya ilişkin karar aynı gün saat 24.00’de bankanın internet sitesinden duyurulacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 2013 yılı Aralık ayı Boru Hatları ile Petrol ve Doğalgaz Taşıma İstatistikleri’ni paylaşacak. (10.00-Ankara)

- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 Ocak ayı Tüketici Güven Endeksi’ni paylaşacak. (10.00-Ankara)

DÜNYA

- Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Four Seasons Otel’de TÜSİAD üyeleriyle bir araya gelecek. Galatasaray Üniversitesi’nde öğrencilere hitap etmesi beklenen Hollande, Türk-Fransız İş Konseyi toplantısının kapanış oturumunun ardından Boğaz turu yapacak. Hrant Dink’in eşi Rakel Dink ile bir araya gelecek olan Hollande, Palais de France’ta İstanbul’daki Fransızlarla görüşecek. François Hollande, Candan Erçetin’e ‘kültür ve sanat nişanı’ takacak. (09.15-10.00-12.00-15.00-İstanbul)

- ABD Başkanı Barack Obama, 'Birliğin Durumu' konuşmasını yapacak. (Washington)

- Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ile görüşmesi bekleniyor. (Brüksel)

- Ukrayna’da 21 Kasım 2013’de Avrupa Birliği (AB) ile Ortaklık Anlaşması’nın askıya alınmasıyla birlikte başlayan ve 16 Ocak’ta meclisten özgürlükleri kısıtlayan torba yasasının geçmesiyle alevlenen eylemler, başkent Kiev’den ülke geneline yayılıyor. (Kiev)

GÜNCEL

- Marmara Sağlık Federasyonu (MASFED), Point Hotel’de son günlerde yaşanan gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenleyecek. (10.30-İstanbul)

- Afyonkarahisar'da 25 askerin şehit olduğu, 8 asker 11 kişinin yaralanması ile sonuçlanan mühimmat patlaması davasına Eskişehir Askeri Mahkemesi'nde görülmeye devam edilecek. (Eskişehir)

-Sivas’ta dün meydana gelen ve 9 kişinin hayatını kaybettiği kaza ile ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Sivas-Van)

SPOR

- Ziraat Türkiye Kupası’nda gruplarda dördüncü maçların hazırlıkları takip edilecek.

- Spor Toto Süper Lig’in 19. Hafta maçlarına hazırlanan takımların çalışmaları takip edilecek.

- Profesyonel lig takımlarının transfer çalışmaları takip edilecek. CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×