Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü ve İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik’i Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü ve İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ile Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik’i Çankaya Köşkü’nde ayrı ayrı kabul edecek. (11.00-14.00-Ankara)

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek eski başkanlar onuruna TBMM’de yemek verecek.(19.00-Ankara)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) liderleriyle görüşmeler yapmak üzere Brüksel'de.
Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso ve AP Başkanı Martin Schulz ile ayrı ayrı görüştükten sonra üç liderle öğle yemeğinde bir araya gelecek.
Erdoğan; Van Rompuy ve Barroso ile ortak basın toplantısı düzenleyecek. Erdoğan daha sonra Schulz ile de basın toplantısı düzenleyecek.
Başbakan Erdoğan ayrıca, 'Belçika’ya İşgücü Göçünün 50. Yıldönümü' sempozyumunun kapanış oturumunda bir konuşma yapacak. Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) Avrupa’daki üyelerinin katılımıyla düzenlenecek olan 'TÜMSİAD Avrupa Buluşması' adlı etkinliğe de iştirak edecek. (Brüksel)

POLİTİKA

- TBMM’de MHP, BDP ve CHP grup toplantıları yapılacak. (10.30-12.30-13.30-Ankara)

- TBMM Genel Kurulu’nda HSKY’nın yapısındaki değişiklik teklifi görüşülecek. (15.00-Ankara)

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Kudatgobilik’i Bakanlıkta kabul edecek. (10.30-Ankara)

EKONOMİ

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Ocak ayı toplantısını yapacak, ardından faiz oranları açıklanacak. (14.00-Ankara)

- Türkiye İstatistik Kurumu 2013 yılı Aralık ayı Bina Maliyet Endekslerini paylaşacak. (10.00-Ankara)

DÜNYA

- Irak’a bağlı Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, AP Dış İlişkiler Komitesi’nin toplantısına katılacak. (Brüksel)

- Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Moskova'da bir basın toplantısı düzenleyecek. (Moskova)

GÜNCEL

- Mağdur babaların isyanı: Yasalar erkeği şiddete sürüklüyor (Özel)
Mağdur babalar, erkeği şiddete sürükleyen temel sebebin mevcut yasalar olduğunu söyledi. 6284 sayılı yasanın kadını korumadığını, aksine erkeği çaresiz bırakarak kadın için tehlike oluşturduğunu söyleyen mağdur babalar, çocuk icrası, ifadeye dayanarak evden uzaklaştırma ve ebeveynin çocuğa yabancılaştırılması gibi sebeplerin erkeğin psikolojisini bozduğunu belirtti. Cihan Haber Ajansı’na konuşan mağdur babalar, “Devlet, terörist başına bile ailesi ile görüştürmek için imkân sağlarken, boşanan erkek, para ödemeden çocuğunu göremiyor.” diye yakındı.

- Chelsea’nin kalecileri şifayı ‘hacamat’ta buldu (Özel)
Geleneksel tıp uygulamalarının kaderi, Sağlık Bakanlığı'nda hazırlanan yönetmelik ile değişiyor. Aralarında hacamat, akupunktur, hipnoz ve mezoterapi gibi yöntemlerin de bulunduğu uygulamalar, yakında klinik ve hastanelerde uygulanmaya başlanacak. Doğu kültürlerine ait yöntemlerin Batı tıbbı eğitimi almış uzmanlarca öğretilecek olması dikkat çekiyor. Cihan Haber Ajansı’na konuşan Dr. Kaleem Ullah Rajput'un hacamat yaptığı hastalar arasında Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi Chelsea’nin kalesini koruyan Petr Cech ve Ross Turnball ile birçok futbolcu da yer alıyor.

- Bodrum’da tedavisi devam eden sanatçı Nejat İşler ile ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Muğla)

SPOR

- Yargıtay'ın şike kararını onadığı Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, tatilde bulunduğu Cannes'dan dönecek. (21.00 - İstanbul)

- Süper Lig takımlarının 18. Hafta maçları ile Ziraat Türkiye Kupası grup 3. Maçlarının hazırlıkları takip edilecek.

- Bursaspor'un kadrosuna kattığı Volkan şen ile Bekir Yılmaz resmi imzayı taraftarların önünde atacak. (14.30-Bursa) CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×