Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MİT Başkanı Hakan Fidan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’nde kabul edecek.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MİT Başkanı Hakan Fidan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’nde kabul edecek.
Cumhurbaşkanı Gül, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu Çankaya Köşkü’nde karşılayacak. Gül ve Eroğlu baş başa görüşmenin ardından birlikte öğle yemeği yiyecek.
Gül, Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Birlik mahallesindeki yeni genel binasının açılış töreni ve resepsiyonuna katılacak. (11.55-12.00-12.30-14.00-16.00-17.10-Ankara)

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde Seçim İşleri Üst Kurulu Toplantısı’na katılacak. Başbakan Erdoğan KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakanlık Resmi Konut'ta görüşecek. (11.00-18.00-Ankara)

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Parlamentolar Arası Değişim ve Diyalog Projesi Kapanış Toplantısına katılacak. (11.00-Ankara)

POLİTİKA

- CHP Parti Meclisi (PM) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında genel merkezde toplanacak. PM’den önce de MYK toplanarak gündemindeki konular değerlendirilecek. (11.00-Ankara)

- TBMM Adalet Komisyonu toplanacak. (14.15-Ankara)

- 6. Büyükelçiler Konferansı’nda bugün sırasıyla İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar birer konuşma yapacak. (09.00-10.30-12.00-15.00-17.30-19.00-Ankara)

- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Levent TOBB Plaza'da İktisadi Kalkınma Vakfı 51. Genel Kurul Toplantısı'na katılacak. (14.00-İstanbul)

DÜNYA

- Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Bosna’da TİKA tarafından restore edilen eserlerin açılışını yapacak. (Saray Bosna)

- İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ve Suriye Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim Moskova'yı ziyaret edecek. İki diplomat Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile temaslarda bulunacak. (Moskova)

GÜNCEL

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Erdemli Yöneticiler Akademisi’nce düzenlenen sohbette ‘Türkiye’de Aydınlar ve Siyaset’ konulu sunum yapacak. (19.00-Ankara)

- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, inşaat halindeki Başakşehir Spor Stadı'nda incelemelerde bulunacak. (11.00-İstanbul)

- Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ile Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi işbirliğinde 'Cumhuriyet’in Kuruluşundan Günümüze Eğitimde Kademeler Arası Geçiş ve Yeni Modeller Uluslararası Kongresi' Antalya’da düzenlenecek. (Antalya)

- ‘Nisan’da Adana’da – Portakal Çiçeği Karnavalı’nın hazırlıklarıyla ilgili Toyota CEO’su Ali Haydar Bozkurt başkanlığındaki tertip komitesi basın toplantısı gerçekleştirilecek. (17.00-Adana)

- Bursa Barosu avukatları, Çağlayan Adliyesi'nde meslektaşlarına yönelik yapılan saldırıyı kınadıkları için Bursa Barosu'na kayıtlı 18 avukat hakkında başlatılan soruşturmayı protesto edecek. (12.30-Bursa)

SPOR

- Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın ikinci yarı hazırlıkları takip edilecek. (Antalya)

- Profesyonel lig takımlarının ara transfer çalışmaları takip ediliyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×