Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor’u resmi tören ile karşılayacak.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor’u resmi tören ile karşılayacak. İki cumhurbaşkanı baş başa ve heyetler arası görüşmeler yapacak. Cumhurbaşkanı Gül ve Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor ortak basın toplantısı da düzenleyecek. Gül, Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor onuruna akşam yemeği verecek.(10.45-11.00-11.30-12.30-20.00-Ankara)

-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor’u Meclis’te kabul edecek. (13.15-Ankara)

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 6. Büyükelçiler Konferansı vesilesiyle Vilayetler Evi’nde öğle yemeği verecek. Başbakan Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri İyad Emen Medeni ve Slovenya Cumhurbaşkanı Barot Pahor ile Resmi Konut'ta göreşecek. Erdoğan, ATO Congresium’da Hilye-i Şerif, Ferman ve Tesbih Sergisi'ni açacak.


POLİTİKA

-TBMM’de; BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, CHP İstanbul Milletvekili Müslim Sarı, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir bugün basın toplantısı düzenleyecek. (10.30-11.00-11.30-12.00-12.30-13.00-13.30-14.00)

-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 6. Büyükelçiler Konferansı’nda hitap edecek. (16.30-18.00-Ankara)

-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çırağan Sarayı’nda İstanbul Shopping Fest basın bilgilendirme toplantısına katılacak. (10.30 -İstanbul)

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, Altı Nokta Körler Derneği görme engelliler rehabilitasyon ve eğitim merkezinde engellilerle bir araya gelecek. (12.00 - İstanbul)

EKONOMİ

-Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Makro ekonomik gelişmeler ve 2013 yılı Merkezi Yönetim bütçe Gerçekleşmeleri’ konulu Bakanlık'ta toplantı düzenleyecek. (11.00-Ankara)

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 3013 yılı Aralık ayı ‘Kayıtlı İşsiz’ ve ‘Açık İş’ istatistiklerini paylaşacak. (10.00-Ankara)

-Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç, Vietnam Sanayi ve Ticaret Bakanı Vu Huy Hoang ile Ekonomi Bakanlığındaki Türkiye - Vietnam Karma Ekonomik ve Ticaret Komitesi (KEK) 5. Dönem Toplantısı’na katılacak. (10.30-Ankara)

-Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bakanlık'ta Türkiye - Vietnam Yatırımların Korunması ve Teşviki Anlaşması imza törenine katılacak. (15.00-Ankara)
Bakan Zeybekci, Fransız yatırımcıların CEO’ları ile Bakanlık'ta toplantı yapacak.

-Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 2013 yılı ‘Türk Boğazları Gemi Geçiş’ istatistiklerini paylaşacak. (11.00-Ankara)

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’nde. Bakan Işık Sanayi Odası Meclis Toplantısına, Kandıra Namazgah Barajı Şehre Su Verme Töreni’ne katılacak. (10.30-15.30-Kocaeli)

DÜNYA

-İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri  İyad Madani, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor,  6. Büyükelçiler Konferansı’nda hitap edecek. (10.30-11.15-Ankara) 

-Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, İkinci Suriye Donörler Konferansı’na katılacak. (Kuveyt) 

-Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen’le görüşecek. (Brüksel) 

-Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, Avrupa Parlamentosu’nda temaslarda bulunacak.  (Strasbourg) 

-Kırgızistan'ın başkenti Bişkek ile Oş'ta belediye başkanlığı erken seçimleri yapılacak. (Bişkek) 

GÜNCEL

-Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Kurulu yeni üyelerinin katılımı ile ilk toplantısını yapacak. (09.00-Ankara)     

-Türkiye Kamu Sen, Türkiye genelinde yapacağı bir organizasyonla yolsuzluğu ve memur maaşlarına verilen düşük zammı protesto edecek. ( 12.30)

-Oğuz Boyları Dernekleri yolsuzluk operasyonları konusunda hükümeti protesto edecek. (12.30-Bursa)

SPOR

-Ziraat Türkiye Kupası B Grubu ilk hafta maçlarında Elazığspor – Medical Park Antalyaspor ve Galatasaray – Tokatspor karşılaşmaları oynanacak. (16.30/19.00-Elazığ/İstanbul)

-Galatasaray Spor Kulübü, Ocak Ayı Olağan Divan Toplantısı, Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilecek. (13.30-İstanbul)

-Süper Lig takımlarının ikinci yarı hazırlıkları takip ediliyor.

-Profesyonel lig takımlarının transfer çalışmaları takip edilecek.
CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×