Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kara Harp Okulu'nu ziyaret edecek ve öğrencilere hitap edecek.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kara Harp Okulu'nu ziyaret edecek ve öğrencilere hitap edecek. (11.00-Ankara)

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı kabul
edecek. (16.30-Ankara)

POLİTİKA

-Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, MEB Şura Salonu’nda 3. Grup Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması ödül törenine katılacak. (10.30-Ankara)

-CHP MYK, genel merkezde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak. (14.00-Ankara)

-DSP Genel Başkanı Masum Türker Bursa’da büyükşehir ve alt belediye başkan adaylarının tanıtım törenine katılacak. (12.00-Bursa)

EKONOMİ

-Türkiye İstatistik Kurumu, 2013 yılı Kasım ayı sanayi üretim endeksini paylaşacak. (10.00-Ankara)

DÜNYA

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Japonya'da TÜRKSAT 4A uydusunun yapıldığı merkezi ziyaret edecek, uydu teslim törenine katılacak. Erdoğan, Japonya İmparatoru Akihito tarafından kabul edilmesinin ardından Tokyo Haneda Havalimanı'ndan Singapur Changi Havalimanı'na hareket edecek. (Tokyo)

-AB Dönem Başkanlığı’nı devralan Yunanistan’da tören düzenlenecek. (Atina)

-Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 'göstericileri öldürmek' suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edilecek. (Kahire)

-Son günlerde Irak'ın Anbar şehrinde çıkan çatışmalar yüzünden Erbil'e sığınan ailelerin sayısı 13 bin kişiyi geçti. (Erbil)

-Türk eğitim gönüllüleri tarafından Güney Afrika’da açılan Star Kolejleri öğrencileri, 2013 yılı üniversite giriş sınavlarında bu yıl da Güney Afrika tarihinde görülmemiş dereceler elde etti. (Johannesburg)

GÜNCEL

-İzmir’de, liman ihalelerine fesat karıştırdığı iddia edilen gruba yönelik düzenlenen operasyon ile ilgili gelişmeler takip ediliyor. (İzmir)

-Ankara Barosu’nun düzenlediği 8. Uluslararası Hukuk Kurultayı, TBB Özdemir Özok Kongre Merkezi’nde yapılacak. TBB Başkanı Metin Feyzioğlu da kurultayın açılışında konuşacak. (09.30-Ankara)

-Elektrik Mühendisleri Odası, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olan gizli elektrik zammı ile ilgili açıklama yapacak. (12.00-Bursa)

-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, orman yangınları, doğal afetler, kurtarma ve yüksek bina yangınlarında kullanılacak helikopterin hizmete alım törenine katılacak. (14.00-İstanbul)

-Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Fatih Çarşamba Pazarı’nı ziyaret edecek. (15.00-İstanbul)

-Mete Göktürk: Yeniden yargılama kaosa yol açar. Eski DGM Savcısı Mete Göktürk, özel yetkili mahkemelerin verdiği kararlarla ilgili yasal düzenleme yapılması ve yeniden yargılama yolunun açılmasının büyük bir kaosa sebep olacağını söyledi. Cihan Haber Ajansı’na konuşan Göktürk, “İçeride yatan böyle davalardan yargılanmış insanlar da yargılamanın yenilenmesini isteyebilir. Bu defa yargının üzerine altından kalkamayacağı bir yük biner. Fiili imkânsızlık ortaya çıkar.” dedi. (Özel-İstanbul)

SPOR

-Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını 2. sırada tamamlayan Galatasaray ikinci yarı hazırlıklarına Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapacağı ilk antrenmanla başlayacak. Sarı-kırmızı ekip öğleden sonra ise kamp için Antalya’ya gidecek. (11.00-14.00-İstanbul)

-Süper Lig’in lideri Fenerbahçe ikinci yarı hazırlıklarını Antalya’da yapacağı antrenmanla sürdürecek.

-Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, profesyonel lig takımlarının teknik direktörleriyle Antalya'da bir araya gelecek. (10.30-İstanbul)

-Profesyonel lig takımlarının transfer çalışmaları takip edilecek.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×