Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Libya Başbakanı Ali Zeydan ve heyetini Çankaya Köşkü’nde kabul edecek.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Libya Başbakanı Ali Zeydan ve heyetini Çankaya Köşkü’nde kabul edecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ı kabul edecek olan Gül, daha sonra özel bir televizyonun canlı yayınına konuk olacak. (10.45-14.00-20.00-Ankara)

-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Ali Zidan ile Dolmabahçe ofiste bir araya gelecek ve ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek. Erdoğan, Zidan onuruna akşam yemeği verecek. (16.00/18.00/18.30-İstanbul)

-TBMM Başkanı Cemil Çiçek, basın temsilcileri ile Meclis’te kahvaltı yapacak. (10.00-Ankara)

POLİTİKA

-Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık muhabirleriyle TRT Genel Müdürlüğü’nde kahvaltılı toplantı yapacak. (10.00-Ankara)

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Tekirdağ'daki ziyaret ardından Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Bölgesel Sanayi Toplantısı'na katılacak. (10.30-14.00-Tekirdağ)

-Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında düzenlenen ‘Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi’ uygulama protokolü imza törenine katılacak. (10.30-İstanbul)

-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bartın Spor Salonu'nda CHP adaylarını tanıtacak ve Bartın Merkez Seçim Lokali'nin açılış törenine katılacak. (14.00-15.30-Bartın)

-CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, TBMM’de basın toplantısı düzenleyecek. (11.30-13.00-Ankara)

-BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Memur Sen Konfederasyonu'na bağlı Ulaştırma Memur Sen Genel Başkanı Fatih Korukoğlu ve heyetini, genel merkezdeki makamında kabul edecek. (14.00-Ankara)

-Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Kayseri'de başkan adaylarının tanıtım toplantısına katılacak. Kamalak, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Barosu'nu ziyaret edecek, basın mensuplarıyla yemekte bir araya gelecek ve aday tanıtım programına katılacak. (14.00-18.00-Kayseri)

DÜNYA

-Pakistan’ın eski Genelkurmay ve Devlet Başkanı Pervez Müşerref’in, kalp krizi geçirdiği ve durumunun ciddiyetini koruduğu belirtiliyor. Gelişmeler takip edilcek. (İslamabad)

-Mısır'da, Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın üyeleri hakkındaki gözaltı ve yargılamalar ile darbe karşıtı gösteriler takip ediliyor. (Kahire)

GÜNCEL

-Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, baronun Balgat’taki merkezinde Ergenekon ve Balyoz davalarının yeniden görüşülmesi ve gündemdeki konuları değerlendiren basın toplantısı düzenleyecek.(11.00-Ankara)

-KESK, DİSK, TMMOB yolsuzluk operasyonunu protesto için Setbaşı’nda toplanıp Heykel’e yürüyecek. (19.00-Bursa)

-Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu, 17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşanan süreçle ilgili Cuma namazı çıkışında basın açıklaması yapacak. (13.00-Bursa)

-Bankanın yönlendirmesiyle konut kredisini Japon yeni üzerinden kullanan İsa Yaşa'nın 670 TL aylık taksidi, dövizdeki dalgalanmayla bin 435 TL’ye çıktı. TÜDEF’in açtığı 2 yıl süren ‘Uyarlama Davası’nın sonucuyla ilgili açıklama yapılacak. (11.30-Bursa)

SPOR

-Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyecek. (10.00-Trabzon)

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×