Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşecek.

Cihan Haber Ajansı Gündemi

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşecek.(11.00 -14.30 -Ankara)

POLİTİKA

-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, MÜSİAD’ın Rixos Otel’deki ‘Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’na katılacak.(09.30-Ankara)

-TBMM Genel Kurulu, Tam Gün Yasası’nı görüşmek üzere toplanacak. İçişleri Bakanı Efkan Ala da bugün Meclis'te yemin edecek.

-Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Üsküdar'da Yetimlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni ziyaret edecek. (10.00 - İstanbul)

-Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Büyükelçisi Kyriakos Loukakis'i kabul edecek(12.30 -Ankara)

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 2013 yılı değerlendirmesi ve 2014 hedefleriyle ilgili TPAO Lokali’nde kahvaltılı basın toplantısı düzenleyecek. (09.30-Ankara)

-Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin Sheraton Otel’de ‘2013 yılının son ihracat rakamları’nı açıklayacağı toplantıya katılacak.(10.30-Ankara)

DÜNYA

-Almanya'nın başkenti Berlin'de Türklerin yaşadığı bir apartmanda art arda çıkan yangınlar endişeye sebep oldu. (Berlin)

-Pakistan’da iktidarı darbe ile ele geçiren eski genelkurmay ve devlet başkanı Pervez Müşerref’in yargılanmasına devam edilecek. (İslamabad)

-Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun, Çin turnesinde başkent Pekin’deki Büyük Halk Toplantı Sarayı’nda (Çin’in parlamento binası) yaptığı gösteri Çinlilerden tam not altı. Gösterinin sonunda Çinliler Türk dansçıları ayakta alkışladı.(Pekin)

GÜNCEL

-Suriye'ye yardım malzemeleri taşıyan bir TIR'da çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği iddia edildi. Olayla ilgili gelişmeler takip ediliyor. (Hatay-Gaziantep)

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×