Cihan Haber Ajansı ekibine çirkin saldırı

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nda meydana gelen olayları takip etmek üzere bölgeye giden Cihan Haber Ajansı ekibine, AK Partili oldukları iddia edilen bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

Cihan Haber Ajansı ekibine çirkin saldırı

Bursa’nın Osmangazi ilçesi Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nda meydana gelen olayları takip etmek üzere bölgeye giden Cihan Haber Ajansı ekibine, AK Partili oldukları iddia edilen bir grup tarafından saldırı düzenlendi.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde oy verme işleminin tamamlanmasına yakın, Mehmet Akif İlköğretim Okulu'nda sahte oy kullanıldığı iddiaları üzerine bölgeye giden Cihan Haber Ajansı muhabiri Fatih Karakılıç ile araç sürücüsü İskender Kaya, bölgede bulunan AK Partili oldukları iddia edilen 20-30 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganlar, Kaya'ya yumruk atarak elindeki kamera ve mikrofonu aldı. Karakılıç ve Kaya, daha sonra okulun yanındaki bir binaya sığındı. Polis ekiplerinin olaya geç müdahale etmesi sebebiyle uzun süre sığındıkları binada kalan Karakılıç ve Kaya, Çevik Kuvvet'in olay yerine gelmesiyle dışarı çıkabildi.

Karakılıç ve Kaya okul önüne gelen polisler eşliğinde Emek Polis Karakolu'na giderek saldırganlardan şikayetçi oldu. Polis, İskender Kaya'yı darp ettiği ve olayları provoke ettiği gerekçesiyle Hasan D. isimli şüpheliyi gözaltına aldı. Karakılıç ve Kaya, Hasan D. ile diğer saldırganlar ve olaya müdahalede geç kalan polisler hakkında şikayetçi oldu.

Fatih Karakılıç, yaşananları şöyle anlattı: “Ulaşım sorumlumuz İskender Bey ile olay yerine gittik. Olay yeri gergindi, yüzlerce insan vardı. Daha okula girerken AK Partili olduğunu söyleyen bir grup bize sinkaflı küfürlerde bulundu, kamerayı açmamamızı, açılması halinde kırılacağını söylediler. Ben bahçeye girdim. İskender Bey bahçe dışında bekliyordu. Kamerayı açmamıştım, kalabalık galeyana gelmesin diye bir süre sonra İskender Bey'i aradım, okulun bahçe duvarından kamerayı verdim, arabaya koysun diye. Tam kamerayı verdiğim sırada AK Partili olduklarını söyleyen grup İskender Bey'e saldırdı, linç girişiminde bulundular. Ben polise koştum ama polis yetersizdi ve ilgilenmedi. Ben bir şekilde bahçeden çıktım, karşı tarafta muhtarlığa sığındım. Bir süre sonra İskender Bey geldi, ‘beni linç ettiler, kamera ve mikrofonu aldılar’ dedi.”

Yarım saat mahsur kaldıklarını ve 155’i arayıp yardım istediklerini belirten Karakılıç, “Polis geldi, bizi oradan çıkardı. İskender Bey’in telefonu da kaybolmuştu, telefonu geldi ama kamera ve mikrofon gelmedi. Daha sonra polis merkezine geldik, bir müddet sonra kameramız hasarlı bir vaziyette geldi. Teşhis ettiğimiz bir şüpheli tarafından getirildi. Avukatlarımız geldi, ifademizi verdik. Bize saldıranlardan ve görevini yapmayanlardan şikayetçiyiz.” diye konuştu.

İskender Kaya ise şunları söyledi: “Fatih Bey beni arayıp ‘gel kamerayı al, bizi linç ediyorlar, çıkmıyoruz dışarıya’ dedi. Ben bahçe dışındaydım, kamerayı bana verdi. Kamerayı alır almaz 30 kişi saldırdı. Vuran vurana. İçinde bir kişiyi tanıyorum. Ben orada kahveye kaçtım. Kahveye geldiler, ağza alınmayacak küfürler söylüyorlardı. Hasan diye birisi. Kamerayı zaten vurdu kırdılar, elimden aldılar. Kamerayı 3 saat sonra bulduk ama paramparça. Sağlık raporu aldım. Şikayetçi oldum, 15 bin TL’lik kameramız da kırıldı.” CİHAN

Cihan Haber Ajansı ekibine çirkin saldırı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×