CHP'li Tanal'dan kendini yaralayan polislere suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, 1 Mayıs gösterileri sırasında kendisini darp ettiğini belirttiği polislerden şikâyetçi oldu. Tanal, savcılığa yaptığı suç duyurusunda kendisine saldırıp gözlüğü...

CHP'li Tanal'dan kendini yaralayan polislere suç duyurusu
09 Mayıs 2014 Cuma 11:33

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, 1 Mayıs gösterileri sırasında kendisini darp ettiğini belirttiği polislerden şikâyetçi oldu. Tanal, savcılığa yaptığı suç duyurusunda kendisine saldırıp gözlüğü ve saatini kıran kişilerin tespitini istedi.

Özellikle İstanbul’da olaylara sahne olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü gösterileri sırasında polis göstericilerin toplanmalarına ve Taksim Meydanı’na yürümelerine izin vermemişti. Buna karşın birçok noktada toplanan gruplar Taksim’e yürümek isteyince olaylar çıkmış ve çok sayıda kişi yaralanmıştı. Beşiktaş’ta toplanan gruplarla birlikte hareket edenler arasında CHP’li vekil Mahmut Tanal da vardı. Tanal, gösteriler sırasında saldırıya maruz kaldığını belirterek suç duyurusunda bulundu.

Tanal, başvurusunda Beşiktaş’ta, gösteriler için toplanan kalabalık ile birlikte olduğunu, polisin müdahalesini engellemek için polis aracı TOMA'nın önüne oturduğunu belirtti. Tanal, "Polis ekipleri, beni TOMA'nın önünden kaldırmak için ayaklarıyla tekme atarak darp ettiler. Polisin darp etmesi sebebiyle başımdan yaralandım. Ayrıca müdahale esnasına saatim ve gözlüğüm de kırıldı. Vuran polisin kaçmasını engellemek için yakasından tuttum. Olaya ilişkin bana saldıran kişinin görüntüleri MOBESE kayıtlarında vardır. MOBESE kameralarının çalışmaması halinde olay esnasında gazeteciler tarafından kayıt alındığından dolayı kamera kayıtlarına ulaşılması ve şüphelinin tespiti mümkündür.” dedi.

Tanal, konunun Türk Ceza Kanunu’nun 86.maddesi kapsamındaki kasten yaralama suçunu içerdiğini belirterek faillerin cezalandırılmasını istedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×