CHP'li Tanal'dan flaş iddia: Hakimin 'İsmail kaç' dediği kişi kimdir?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, avukatsız yapılan yargılamanın adil olmayacağını belirterek, "Bir yargıç bizzat sorgulamayı yürüten emniyet müdürüyle görüşemez." dedi. Adliyede 'kirli karanlık ilişkiler' yürütüldüğünü belirten...

CHP'li Tanal'dan flaş iddia: Hakimin 'İsmail kaç' dediği kişi kimdir?
26 Temmuz 2014 Cumartesi 19:18

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, avukatsız yapılan yargılamanın adil olmayacağını belirterek, "Bir yargıç bizzat sorgulamayı yürüten emniyet müdürüyle görüşemez." dedi. Adliyede 'kirli karanlık ilişkiler' yürütüldüğünü belirten Tanal, Adalet Bakanlığı ve HSYK'yı göreve çağırdı.

Mahmut Tanal açıklamasından şunları söyledi: "Biz burAda insan haklarının adil yargılama ilkesinin gerçekleşmesini istiyoruz. Burada avukatı sorgu yargıcı çıkardı. Yargılama avukatsız olamaz. Avukatsız yapılan yargılama adil olamaz. Avukat duruşmadan çıkarılıyorsa oradan adalet dışarı çıkarılmıştır. Siyaset içeri girmiştir. Nasıl siyaset içeri girmiştir. Bu sorgu yargıcı ara verdikten sonra sorgu yargıcının odasına gittik ne zaman duruşma başlayacak dedik. Ben toplantı halindeyim dedi. Emniyet müdürleriyle toplantı yapılıyormuş.

'YARGIÇ BİRİNE 'KAÇ' DİYORSA ORADA HAYDUT DEVLET VARDIR'

Ceza hukuku bu anayasa herkese lazım biz bunu uygulanmasını talep ediyoruz. Bir yargıç bizzat sorgulamayı yütüten emniyet müdürüyle görüşemez. Tavsiye terkin alamaz. Bu suçtur. Tarafsızlığı gölgeler. Her şey kayıtlara alındı. Hukuk devleti olan ülkede yargıç birine 'kaç' diyorsa orada haydut devlet vardır, otoriter devlet vardır.

'HAKİMİN 'İSMAİL KAÇ...' İFADESİ GÖRÜNTÜLENDİ'

'İsmail kaç' diyen hakimin görüntüleri vardır. Burada kirli bir ilişki vardır. Derhal Adalet Bakanlığı, HSYK'nın bu pisliği temizlemesi lazım. Burada kirli karanlık ilişkiler vardır. Bu davayı takip eden avukatları kutluyorum. Şapka düşmüştür kel görünmüştür."

CİHAN

CHP'li Tanal'dan flaş iddia: Hakimin 'İsmail kaç' dediği kişi kimdir?


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×