CHP’li Salıcı’dan TMSF yorumu: Bize yutturamazsınız!

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Mustafa Sarıgül’ün mal varlığına el koymasını sert sözlerle eleştirdi.

CHP’li Salıcı’dan TMSF yorumu: Bize yutturamazsınız!
18 Ocak 2014 Cumartesi 17:43

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) Mustafa Sarıgül’ün mal varlığına el koymasını sert sözlerle eleştirdi. Salıcı, “Bekliyorduk ama bu kadar amatör olacaklarını bilemedik. 16 sene öncesinin mi hesabını bulup getirebildiniz? Bize yutturamazsınız, yemezler!” dedi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda CHP’li 21 ilçe belediye başkan adayının açıklandığı programa çok sayıda partilinin yanı sıra; CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile CHP milletvekilleri katıldı.

Programda konuşan Oğuz Kaan Salıcı, TMSF’nin Sarıgül’ün mal varlığına el koymasını sert bir dille eleştirdi. “Engebeli bir yola çıkıyoruz. Sert rüzgarlar vuracak yüzümüze. Çamurlar atılacak üstümüze.” diyen Salıcı, “Zincirler vurulmaya çalışılacak ellerimize. İşte başladılar; TMSF dün ilk atışı yaptı. İstanbul’un beklediği adayımız Mustafa Sarıgül’e kara çalmaya çalıştılar. Neymiş? Borcu varmış. 16 sene önce alınan borcun belgesini şimdi bulmuşlar. Şişli Belediyesi’nin binasıyla TMSF binası arasındaki olsa olsa 16 metredir. 16 senede 16 metreyi yürüyememişler. Hadi canım sende! Kim inanır sana! Çamur atacaklarını bekliyorduk ama bu kadar amatör olacaklarını bilemedik. Yazamadınız mı daha iyi bir senaryo? Senaryo yazarlarınızı da mı sürgüne gönderdiniz yoksa? 16 sene öncesinin mi hesabını bulup getirebildiniz? 12 seneden beri sen yönetiyorsun bu ülkeyi Recep Tayyip Erdoğan. 12 seneden beri aklın neredeydi? Tüm İstanbul tüm Türkiye duysun; yutturamazsınız. Bize yutturamazsınız.” ifadelerini kullandı.

Eleştirilerini AK Parti iktidarına yönelten Salıcı, “Biz sizin gibi ‘çakma ak’ değiliz. Biz sizin gibi zarfı ‘ak’ yapıp mazruftaki pisliği gizlemeye çalışanlardan değiliz. Biz, geçmişi bugünü geleceği temiz, gönlü alnı eli temiz Cumhuriyet Halk Partiliyiz. Bizim evlerimizde ayakkabı kutuları, para sayma makineleri, üçer beşer çelik kasalar yok. Bizim emrimizde tetikçi gazetecilerimiz yok. Bizim emirle karar alan, pisliklerin üzerine örtmeye çalışan savcımız, hakimimiz yok. Bizim hukuka direnen, şehzadeleri koruyan polisimiz, jandarmamız yok. İstediğiniz kadar çamurunuzu çalmayan çalışın, yapışmaz bu partiye, yapışmaz bu partinin adaylarına.” diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×