Chp'de İstifa

Kırklareli Belediye Başkanı CHP'li Cavit Çağlayan, partisinden istifa etti.

Chp'de İstifa
11 Şubat 2014 Salı 16:33

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan noter aracılığı ile CHP'den istafa ettiğin elişkin dilekçesini genel merkeze gönderdiğini basın toplantısı ile açıkladı. Başkan Çağlayan, başka bir partiden aday olmasının şu an için sözkonusu olmadığını kaydederek, "Diğer partilerden veya DSP'den adaylık konusunda henüz bir açıklama yapamam. Şu an öyle bir olay yok. O yönde bana baskılar var aslında ama ben 'Tamam' demiş değilim. Böyle bir kararı tek başıma almam. 'Ben kızdım, aday yanlış, başka partiye gidiyorum' diyemem. İnşallah böyle bir değerlendirme yapmadan parti kararını değiştirir. İstifamın en önemli amacı milletvekilimiz Turgut Dibek'in istifasına destek vermek. Burada ki tepkileri nazara alarak parti meclisini toplayabilirler. Tekrar bizi aday gösterebilirler. Cumhuriyet Halk Partisi'nden tekrar aday olmaktan mutsuz olmam' dedi. Cavit Çağlayan, istifa açıklamasının ardından, belediye binası önünde toplanan ve kendisine destek veren personel ile partililere de hitaben bir konuşma yaptı. 

'ATAMA YANLIŞ'

Partinin yapmış olduğu atamayı yanlış bulduğunu dile getiren Çağlayan, şöyle konuştu; 'Genel merkezin atamalar konusunda yayınladığı usuller vardır. Milletvekilleri atanmayacak. Hele hele partili olan belediyelerde kesinlikle milletvekilleri atanmayacak. Mevcut başkanlarda özel bir sorun yoksa mevcut başkanlarla devam edeceğiz. Şimdi bunlardan hangisine uyuldu?'
CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) tarafından 30 Mart yerel seçimleri için mevcut belediye başkanı Cavit Çağlayan yerine milletvekili Mehmet Siyam Kesimoğlu'nu aday gösterdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×