CHP Manisa adayı Özel: İş ve aş sağlamak için var gücümle çalışacağım

CHP Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayı Özgür Özel, seçilmesi durumunda vatandaşlara iş ve aş sağlamak için var gücüyle çalışacağını söyledi.

CHP Manisa adayı Özel: İş ve aş sağlamak için var gücümle çalışacağım
28 Mart 2014 Cuma 17:13

CHP Manisa Büyükşehir Belediye başkan adayı Özgür Özel, seçilmesi durumunda vatandaşlara iş ve aş sağlamak için var gücüyle çalışacağını söyledi. Salihli ilçesinde esnaf ziyareti yaptıktan sonra Kocaçeşme ve Şehitler mahallelerinde miting düzenleyen Özel, hem kendisi hem de Salihli Belediye başkan adayı Mustafa Uğur Okay için destek istedi.

Manisa'da işbaşına geldikleri gün üç ana prensiple hareket edeceklerini belirten CHP adayı Özel, "Bizler doğru yapılmış tüm işleri sürdüreceğiz, yanlış olanları düzelteceğiz, yılmamış olanları yapacağız.” dedi. İşsizliğe çare olarak Salihli Organize Sanayi Bölgesi'ni hareketlendireceği sözü vererek, "Gençlerimiz için en büyük taleplerden bir tanesi işsizlik. Bu konuda büyük bir master plan hazırladık. Manisa'nın ekonomik ve siyasi merkezini İzmir'den uzaklaştırıp Akhisar'a ve Salihli'ye doğru kaydıracağız. Bunun için de Salihli Organize Sanayi Bölgesi'ni en hızlı şekilde hareketlendireceğiz. Salihli'nin bir sanayi kenti, bir öğrenci kenti olması ve sosyal imkanlarla donatılmasını, elbette hem esnafı hem de genel bütçesine katkı sağlayacaktır.” dedi. Çeşmelerinden içilebilir su akan yerlerin, sadece CHP’nin belediyelerin bulunduğu ilçeler olduğunu iddia eden Özgür Özel, "Manisa büyükşehire geçtiğinde bu başarıyı 17 ilçeye yayacağız ve il genelinde suyun 10 tonunu, yani bir ailenin ortalama kullandığını, seçildiğimiz ayın sonundan itibaren ücretsiz yapacağız. Söz veriyorum. 10 yılda kadını sosyal hayattan tecrit eden AKP'ye inat, il genelinde belediyelerde ücretsiz belediye kreşleri kurarak, kadınlarımızın sosyal hayatlarına, çalışma hayatına katılmasını ve aile bütçelerinde kreş gibi bir giderin olmamasını sağlayacağız.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×