CHP'li vekilin 'torpilli geçiş girişimi' polise takıldı

CHP'li vekilin kuyrukta bekleyen yüzlerce vatandaşı geçerek, rezervasyonsuz bir şekilde vapura binmeye çalışması polise takıldı. Polisin engellediği vekil, CHP'li belediye başkanından ve zabıtadan izin aldığını savundu.

CHP'li vekilin 'torpilli geçiş girişimi' polise takıldı
10 Temmuz 2016 Pazar 19:51

CHP Balıkesir Milletvekili Havutça, ailesiyle tatil için gittiği Bozcaada'dan dönerken, özel otomobilinin çakar lambalarını yakıp, rezervasyonsuz olarak feribota binmek istedi. Havutça, kendisini durdurup kimlik soran polislerle tartıştı. Çevredeki bazı vatandaşlar da CHP'li vekili yuhalayıp, alkışlı protestoda bulundu.

Bozcaada'ya ailesiyle günübirlik tatile gelen CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, iddiaya göre dün saat 19.00 sıralarında dönüş için Bozcaada Feribot İskelesi'ne geldi. Rezervasyonu bulunmayan Havutça, iskelenin bulunduğu otomatik mantar bariyerle kapalı yoldan otomobilin çakar lambalarını yakarak girip, feribota geçişin yapıldığı ilçe meydanına ulaştı.

Çakar lambaları yanan otomobil, buradaki polis noktasının önünde geldiğinde durduruldu. Görevli polisler, Havutça'ya kimlik sorup, evraklarını istedi. Milletvekili olduğunu belirten Havutça, "Geçiş için Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz ile görüştüm. Zabıtadan da gerekli izni aldım. Gelmiş, bana çakar lambayı soruyorsunuz. Yapın o zaman işleminizi. Ancak, beni bir yere götüremezsiniz" diyerek tepki gösterdi.

VATANDAŞLARDAN PROTESTO

Bu sırada çevredeki vatandaşlar toplanıp, cep telefonları ile milletvekili Havutça ile polisler arasındaki tartışmayı kaydetmeye başladı. Bazı vatandaşlar da milletvekili kimliğini ön plana çıkararak, polisle tartışan Havutça'ya alkışlı protestoda bulundu. Ortamın iyice gerilmesi üzerine polis Milletvekili Havutça'yı, polis merkezine davet etti. Ancak Milletvekili Havutça, polis merkezine gitmeyi kabul etmedi. Polis, bunun üzerine Havutça ile yakındaki bir çay bahçesinde bir süre görüşerek sorunu çözmeye çalıştı. Daha sonra polis merkezine götürünen Havutça, üç saat burada kaldı. Hakkında şikayetçi olmaması üzerine polis merkezinden ayrılan Havutça, saat 24.00'teki feribota binerek ailesiyle ilçeden ayrıldı.

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, ailesiyle günübirlik tatil için gittiği Çanakkale Bozcaada'dan dönerken, özel otomobilinin çakar lambalarını yakıp, rezervasyonsuz olarak feribota binmek isteyince kendisini durdurarak kimlik soran polislerle tartıştı.

HAVUTÇA 'YANLIŞ ANLAŞILMA' DEDİ

Milletvekili Havutça, polis merkezinden çıkarken yaptığı açıklamada, "Polis benim yasak bölgede olduğumu düşündü. Karşılıklı yanlış anlaşılmadan kaynaklı bir tartışma yaşandı. Halbuki belediye başkanından ve zabıtadan izin almıştım. Polis merkezinde çay içtik, konuştuk ve anlaştık" dedi.

CHP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI'NDAN FARKLI AÇIKLAMA

Bozcaada Belediye Başkanı CHP'li Hakan Can Yılmaz ise "Vekilimiz beni gündüz arayıp, ailesiyle günübirlik tatile geleceğini ve saat 24.00 feribotu ile döneceğini söyledi. Dönüş yolunda feribota binme konusunda yardımcı olmasını istedi. Kendisine saat 20.00'den sonra rezervasyonsuz geçişlerin başladığını, yardımcı olabileceğimi belirtim. Ancak, kendisi rezervasyonun devam ettiği saat 19.00'da geçiş yapmak isteyince sıkıntı yaşanmış" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Sosyal demokrat - 2 yıl önce
Sn milletvekili... örenemediginiz,öghrenmek istemediginiz o kadar cok sey varki.. Bu yapiginizla baskalarini gectiniz. TBMM altinda cok köstah, kükürbaz, saldirgan, halka dayak atma merakilarini bile gördük.Sene 2016 CHP bile yol alamamis... Devletci, adam kayirmaci, adaleti takmiyan,Kendini milletin eendisi sayan, bu anlayisla Ne yol alabiirsiniz görecegiz... Örnek alinmiyacak kadar kötüsünüz... Keske millet vekili de olmasaymissiniz... Bir dahaki severe, sizin yüzünüzden koca bir parti cekecek... Baasci, ayricalikli politbüro üyeligine ne de cok meraklisi varmis! Sizlere illeede ihtiyacimiz oldugunu düsünmüyorum...Aldiginiz maaslarda bu milletin ahi var... Kimin umrunda...