CHP İlçe Başkanı Yurtseven: Siyasi literatürümüze hırsız seçmenler de eklendi

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, yerel seçimler öncesi Denizli’de taşıma seçmenler türediğini iddia etti: “AKP iktidarı sayesinde, deyim yerindeyse siyasi literatürümüze hırsız seçmenler de eklenmiş oldu.

CHP İlçe Başkanı Yurtseven: Siyasi literatürümüze hırsız seçmenler de eklendi
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:28

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, yerel seçimler öncesi Denizli’de taşıma seçmenler türediğini iddia etti: “AKP iktidarı sayesinde, deyim yerindeyse siyasi literatürümüze hırsız seçmenler de eklenmiş oldu.”

CHP Denizli İl Başkanlığı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Yurtseven, "Nereden geldikleri, nereye yerleştikleri veya yerleştirildikleri belli olan bu seçmenler, listelerin askıya çıkmasıyla birlikte adeta hortladı. Başkasının evinde oturuyormuş gibi görünen ancak gerçekte bu adreste ikamet etmeyen taşıma seçmenler, nereden ve ne şekilde ışınlanmıştır? Bu seçmenler, gerçekte nerede oturmaktadır? Hangi amaçla başkalarının oturduğu adreslere sahte olarak yerleşmiştir? Bu soruların yanıtlarını, ilgili kişiler ve sorumlu kurumlar mutlaka vermelidir.” dedi. Kendilerine ulaşan ihbarlara göre il merkezinde yüzlerce taşıma seçmenin cirit attığını öne sürerek, “Belki bu seçmenlerin sayısı binlere ulaştı. Yaptığımız araştırmalar sonucu doğruluğunu tespit ettiğimiz taşıma seçmenler için seçim kuruluna itirazda bulunacağız. İtirazımıza rağmen önlem alınmazsa bu kez isim isim savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Açıkça ilan ediyoruz ki bu şekilde ışınlanan seçmenlerin peşinizi asla bırakmayacağız. Bu seçimin namusunun lekelenmesine izin vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Taşıma seçmenlere ilişkin şaibelerin, seçmen kütüklerinin Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun inisiyatifinden alınarak Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne verilmesinden kaynaklandığını iddia eden Ömer Yurtseven, “Çünkü çok tartışılan SEÇSİS sistemi şaibelidir. Türkiye’de 2007 yılından 2012 yılına kadar beş yıllık dönemde 5 milyon 59 bin artarken seçmen sayısının 12 milyon 400 bin artması, bu şaibenin resmî ve tescilli fotoğrafıdır. Seçim öncesi kirli bir senaryo sahnelenmektedir. Seçmen kaydırmaları organizeli bir iştir, pis bir tezgâhtır. Bunun tek sorumlusu ise iktidar partisidir. Türkiye’de ekonomik hırsızlığa göz yuman AKP’nin, siyasi olarak seçim hırsızlığına duyarsız kalması manidardır. Rüşvet ve yolsuzluk girdabında çöktükçe çöken iktidar, Türkiye’nin kuruluşundan bu yana yaşadığı en büyük siyasi felakettir.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×