CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak: O para kasalarını paralel devlet mi koydu

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, hükümetin her şeye paralel devlet diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak: O para kasalarını paralel devlet mi koydu
18 Ocak 2014 Cumartesi 19:58

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, hükümetin her şeye paralel devlet diyerek işin içinden sıyrılmaya çalıştığını söyledi. Erdoğan Toprak, “O para kasalarını paralel devlet mi koydu, para sayma makinelerini paralel devlet mi koydu, o milyon dolarları ayakkabı kutularına paralel devlet mi koydu. Şimdi sen tutturmuşsun paralel devlet diyorsun ama asıl sen şimdi paralel devlet kuruyorsun.” dedi.

    CHP'nin, Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleşen ‘İktidar Yolunda İstanbul Buluşması’ programına; CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile CHP milletvekilleri ve çok sayıda partili katıldı.

    Programda Sarıgül'ün ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak kürsüye çıktı. Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini ve herkesin sorumluluk duyması gerektiğini vurgulayan CHP’li Toprak, özgürlüğün ve hukukun katledildiğini söyledi. Başbakan Erdoğan'ı sert bir dille eleştiren Toprak, "Sayın Başbakan diyor ki, 'Eğer benim evladım böyle bir yolsuzluğa bulaşmışsa ben onu evlatlıktan red ederim.' Ben buradan Sayın Başbakan'a sormak istiyorum. Yahu sen kendi evladını yargıya gönderdin mi, temiz mi değil mi diye sorguladın mı? Peşin peşin ne konuşuyorsun. Biz daha Bilal'in temiz olup olmadığını bilmiyoruz ki.” ifadelerini kullandı.

    "Her şeye 'paralel devlet' deyip işin içinden sıyrıldıklarını zannediyorlar." diyen Toprak, Başbakan'a “O para kasalarını paralel devlet mi koydu, para sayma makinelerini paralel devlet mi koydu, o milyon dolarları ayakkabı kutularına paralel devlet mi koydu? Şimdi sen tutturmuşsun paralel devlet diyorsun ama asıl sen şimdi paralel devlet kuruyorsun.” diye sordu.

    CHPli Toprak, görevlerini yapanların, ülkesinin kanununa sahip çıkanların devre dışı bırakılmak istendiğini belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×