CHP, Başbakan hakkında Kabataş'taki olayla ilgili suç duyurusunda bulunacak

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Sevgililer Günü sebebiyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısına kırmızı karanfillerle geldi.

CHP, Başbakan hakkında Kabataş'taki olayla ilgili suç duyurusunda bulunacak
14 Şubat 2014 Cuma 13:13

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Sevgililer Günü sebebiyle TBMM'de düzenlediği basın toplantısına kırmızı karanfillerle geldi. Gazetecilere karanfil dağıtan Nazlıaka'ya, Kanal A Muhabiri Pınar Ağca'da Sevgililer Günü sebebiyle deniz taşına benzeyen ve üzerinde tek taş yazan taş hediye etti.

    2014 yılı Ocak ayında erkeklerin 23 kadını öldürdüğü, 6 kadına tecavüz ettiğini, 45 kadını yaraladığını, 5 kadına cinsel tacizde bulunduğunu belirten Nazlıaka, devletin kadınları koruyamadığını savundu. 2013 yılının kadınlar açısından erkek şiddeti ile geçen bir yıl olduğuna dikkat çeken Nazlıaka, "Erkekler 2013'de 214 kadın ve 10 çocuğu öldürdü, 167 kadına tecavüz girişiminde bulundu, 161 kadın ve kız çocuğuna cinsel tacizde bulundu. Her 10 kadından birisi şiddet gördüğü için şikayetçi oldu. Buna rağmen, koruma tedbir kararına çıkartılmasına rağmen bu kadınlar çok ağır yaralandı. Kadınlar yine en çok eşlerinden şiddet gördü." dedi.

    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi eylemleri sırasında bir başörtülü kadına saldırı olduğu yönünde iddialarda bulunduğunu hatırlatan Nazlıaka, "Emine Erdoğan'da Başbakan Erdoğan'a başını sallayarak destek verdi. Başbakan'ın söylediklerinin tek kelimesinin doğru olmadığı bir televizyon kanalında yayınlanan görüntülerle ortaya çıktı. Olayın Başbakan'ın anlattığı hikaye ile alakası olmadığını hep birlikte gördük. Anlatılan senaryonun bir harfinin dahi doğru olmadığına şahitlik ettik. Ben bu kadını çok defa aradım kendisi telefonlarıma çıkmadı. Yaşanmamış bir olayı yaşanmamış gibi göstermek, insanların inançları üzerinden, annelik gibi en ulvi duygular üzerinden siyaset yapmak, insanları ötekileştirmek, bölmek ne kadar tehlikeli ve kabul edilmeyecek bir olaydır. Bunun adı devlet provokasyonudur. Biz bu konuda bir suç duyurusunda bulunacağız. Bizim suç duyurusunda bulunacağımız makam iddia makamıdır. Bu iddia Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştır. Bizim suç duyurusunda bulunacağımız Sayın Başbakan'dır." şeklinde konuştu. CİHAN

CHP, Başbakan hakkında Kabataş'taki olayla ilgili suç duyurusunda bulunacak


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×