CHP adayı Alibeyoğlu: Kars 21. yüzyılda 24 saat içme suyuna hasret

Cumhuriyet Halk Patisi (CHP) Kars Belediye başkan adayı Naif Alibeyoğlu, 21. yüzyılda Kars'ın halen daha içme suyundan 24 saat yararlanamadığını söyledi.

CHP adayı Alibeyoğlu: Kars 21. yüzyılda 24 saat içme suyuna hasret
18 Mart 2014 Salı 13:58

Cumhuriyet Halk Patisi (CHP) Kars Belediye başkan adayı Naif Alibeyoğlu, 21. yüzyılda Kars'ın halen daha içme suyundan 24 saat yararlanamadığını söyledi.

Alibeyoğlu, basın mensuplarına yaptığı yerel seçime doğru Kars değerlendirmesinde, kendi belediye hizmet dönemlerinde 24 saat su için Bayburt arıtma ve isale hattı için DSİ ile protokol yaptıklarını hatırlattı. Mevcut AKP belediyesinin ise DSİ'nin çalışmalarına kendi çalışmaları diye sahip çıktığını ifade etti. Alibeyoğlu, "Mevcut yönetimin bir katkısı olmamasına rağmen kamuoyuna kendilerinin tesisi yaptırdığı lanse edilmiştir. Gelen ziyaretçilere belediyenin büyük bir projesi gibi takdim edilmiştir. Lakin sonuç ortadadır. Süreç düzgün yönetilememiştir." dedi.

Şehir merkezinde yapılan asfalt ile mevcut caddelerden sökülen doğal taş parkelerin ise değerlendirilmeyip birilerince talan edildiğini ileri süren Alibeyoğlu, "Özellikle kışın sokaklarda caddelerde yaşamak yaşam sürdürmek zor. Karlar baharda kendiliğinden eriyene kadar temizlenmiyor." ifadelerini kullandı.

Alibeyoğlu kendi dönemlerinde projelendirilen, 'Otogar ve Raylı Sistemler' projesinin pasifize edildiğini, her yıl bakım ve onarımı yapılan mezbahanenin ise onarımının birazda şaibeli bir şekilde yaptırılıp, yeni bir mezbahana kurmuşcasına açılışının yapıldığını anlattı.

TOKİ SEÇİMLERDE ŞANTAJ MALZEMESİ OLARAK KULLANILDI

Digor yolu TOKİ sakinlerinin mağdur edildiğine de değinen başkan adayı Alibeyoğlu, "TOKİ tarafından belediyemize verilen yetki belgesi çerçevesinde, söz konusu konutların sakinleri tek kuruş ödemeyerek tapularını alacaklardı. Ancak bu yetki belgesi de iptal edilerek hak sahiplerinin tapularını almaları engellendi ve bu durum 2009 yılı yerel seçimlerinde şantaj malzemesi olarak kullanıldı. Su parası alınmayacağı vaadinde bulunulmasına rağmen göreve gelir gelmez su parası almıştır." iddiasında bulundu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×