ÇGC’de Cafer Esendemir güven tazeledi

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) olağan genel kurulunda Cafer Esendemir yeniden başkanlığa seçildi.

ÇGC’de Cafer Esendemir güven tazeledi
26 Ocak 2014 Pazar 13:03

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) olağan genel kurulunda Cafer Esendemir yeniden başkanlığa seçildi.

ÇGC Olağan Genel Kurulu, Adana Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Üyelerin büyük çoğunluğunun katıldığı genel kurulda Cafer Esendemir yeniden başkan oldu. Divan Başkanlığı’nı Samih Azmi Ezer’in yaptığı genel kurulda yönetim kurulu; Sait Güleç, Sabit Özkeser, Halil Akılevi, M.Ömer Üney, Mutlu Mete, Arif Basri Baş, Yusuf Baştuğ ve Aliye Gültekin’den oluştu.

Genel kurulun açılışında üyelere hitap eden Başkan Esendemir, “Türkiye'de demokrasinin ve basın özgürlüğünün tartışıldığı bir ortamdayız. Zor şartlarda görevlerini yerine getiren meslektaşlarımız, ekonomik sıkıntılarının artmasının yanı sıra özgürlüklerinin kısıtlanması nedeniyle de görevlerini çok zor yerine getirmektedirler” dedi.

Dünyada gazetecilerin cezaevinde en çok bulunduğu ülkelerin başında gelen Türkiye'nin manzarasının gazetecileri üzdüğünü kaydeden Esendemir, “Yazılardan, yorumlarından ve çizdikleri karikatürlerden dolayı gazetecilerin cezaevlerine tutulmaları ülkemiz ve bizler açısından çok üzücüdür.” diye konuştu.

İlan kaynaklarının, özellikle yerel yönetimlerin desteğinin azalması cemiyeti olumsuz etkilediğini aktaran Esendemir, “Ancak buna rağmen bağımsız lokal yeri arayışımız devam etmekte, mevcut adaylardan da bu yönde söz alınmaktadır. Geçtiğimiz dönem AB projelerine de ağırlık verdik, halen iki projemiz inceleniyor. Gerçekleşmesi halinde birçok üyemizi yurt dışına götüreceğiz. Yabancı meslektaşlarımızı da burada ağırlayacağız. Bu dönem de profesyonel kurumlardan destek alarak AB, Sodes ve Çukurova Kalkınma Ajansı’na proje hazırlatmayı düşünüyoruz. Cemiyetimizin 40. kuruluş yıldönümünü ise uluslararası bir projeyle taçlandırmayı hedefliyoruz.” dedi.

MHP Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı Hüseyin Sözlü, MHP Seyhan Belediye başkan adayı Abdullah Çalışkan ve MHP Çukurova Belediye başkan adayı Ali Uğur Akbaş’ın da katıldığı kongrenin sonunda Esendemir, tüm üyelere teşekkür etti.
CİHAN

ÇGC’de Cafer Esendemir güven tazeledi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×