"Çerkezler'den oy isteyenler Soçi hassasiyetini görmezden geldi"

Saadet Partisi (SP) Kayseri Talas Belediye başkan adayı Gazali Kip, Soçi Olimpiyatları ile ilgili olarak “Olimpiyatlar kan üzerinde değil kar üzerinde yapılmalıdır” çağırısında bulunan Çerkezlerin hassasiyetinin görmezden gelindiğini belirtti.

20 Mart 2014 Perşembe 14:13

Saadet Partisi (SP) Kayseri Talas Belediye başkan adayı Gazali Kip, Soçi Olimpiyatları ile ilgili olarak “Olimpiyatlar kan üzerinde değil kar üzerinde yapılmalıdır” çağırısında bulunan Çerkezlerin hassasiyetinin görmezden gelindiğini belirtti.

Saadet Partisi (SP) Kayseri Talas Belediye başkan adayı Gazali Kip, ilçe teşkilat başkanı ve beraberindeki kalabalık bir ekiple birlikte, Uzun Yaylalılar Derneği'ni ziyaret etti. Gazali Kip, “Bugün burada içinizden birisi olarak, bir hemşehriniz, bir kardeşiniz, bir evladınız olarak yanınızdayım. Seçim çalışmalarımız kapsamında tekrar bu mekânda birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu ziyaretler vesilesiyle aynı zamanda değerli büyüklerimiz ile istişare etmiş oluyoruz. Bizlere verdiğiniz desteklerden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Gazali Kip, Soçi'deki kış olimpiyatlarına da değinerek, “Türkiye de yaşayan 7 milyon Kafkas halkı görmezden gelinmiş, bütün tepkilere rağmen Soçi Kış Olimpiyatları'na başta Sayın Başbakan olmak üzere bakanların katılması ve olimpiyatlar için övgü dolu ifadeler kullanılması, tüm Kafkas halkını hayal kırıklığına uğratmıştır. Biz Saadet Partisi olarak bu konudaki hassasiyetimizi “Olimpiyatlar kan üzerinde değil kar üzerinde yapılmalıdır” başlığıyla duyurduk, yapılan yanlışlığı basın toplantısı ile tekrar gündeme taşıdık. Ancak üzülerek söylüyorum ki, bu hükümet yerel seçimlerde gelip oy istediği Çerkezlerin hiçbir talebini dikkate almamıştır.” şeklinde konuştu.

Uzun Yaylalılar Derneği Başkanı Ferit Duman ise ziyaret esnasında yaptığı konuşmada, “İçimizden bir evladımızın, kendisiyle gurur duyduğumuz bir hemşehrimizin ziyareti bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Başkanımızın çıktığı bu yolda biz Çerkezler olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Gördüğümüz kadarıyla hiçbir kesimi ayırt etmeksizin yoğun bir çalışma içerisindeler. Bu kucaklayıcı tavrın Talas için çok mühim olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Karşılıklı konuşmaların ardından Saadet Partisi Talas Belediye Başkan Adayı Gazali Kip’e Çerkez kültürünün en önemli sembollerinden olan Kaftan giydirildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×